Гордон – російським військовослужбовцям: Злочинний режим Путіна кинув вас у пекло огидної війни. Якщо не хочете стати м'ясом, здавайтеся в полон за програмою "Хочу жити"
"Російські солдати й офіцери! Злочинний режим [президента країни-агресора] Володимира Путіна, який накрав десятки, сотні мільярдів доларів у свого народу, кинув вас у пекло страшної, руйнівної, несправедливої, огидної війни, на якій ви гинете. В Україні є проєкт, який має назву "Хочу жити". Його створено спеціально для того, щоб усі люди, які не хочуть брати участь у цій страшній війні, не хочуть ставати м'ясом на ній, могли звернутися і здатися в полон", – сказав Гордон.
Він наголосив, що всіх прав військовополонених в Україні буде дотримано.
"В українському полоні до вас ставитимуться як до людей, із вас не знущатимуться. У вас за бажання буде можливість попросити притулку в Україні, і це розглянуть. Вас годуватимуть, вас утримуватимуть у нормальних, людських умовах", – наголосив журналіст.
Він висловив упевненість, що Росія ніколи не зможе перемогти у цій війні: переможе в ній Україна, яку підтримують усі цивілізовані країни.
"У цієї війни немає жодних перспектив. У Росії немає жодного майбутнього. Росія все одно програє, це питання часу, тому що на боці України весь цивілізований світ з усіма своїми економічними, військовими й іншими можливостями. Здавайтеся в полон, збережіть своє життя, поверніться, якщо захочете, до своїх родин і почніть нове життя", – закликав Гордон.
У проєкті "Хочу жити" наголосили, що Україна дає шанс російським військовослужбовцям "не стати безглуздою жертвою в ім'я шалених амбіцій кремлівських керівників і повернутися додому живим".
"Росіяни, які здалися за проєктом "Хочу жити", дістають можливість пересидіти війну в полоні, повернутися додому за обміном або попросити притулку в Україні після закінчення війни", – розповіли в проєкті.
Контекст:
Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими повідомив про запуск проєкту "Хочу жити" у вересні 2022 року. Ним займаються Міністерство оборони України й військова розвідка. Гаряча лінія проєкту працює цілодобово (+38 044 350 89 17).
Проєкт докладно описував схему, як відбувається здавання в полон. Для здавання в полон потрібно подати заявку на гарячу лінію або в Telegram-бот. Українська сторона перевіряє заявку, а потім планує операцію і "виводить комбатанта, який побажав вижити, через лінію фронту або кордон". Військовополонені залишаються в Україні до закінчення війни або (за їхнім бажанням) можуть повернутися додому в межах обмінів полоненими.
За даними станом на червень, до "Хочу жити" щодо добровільного здавання в полон звернулося понад 20 тис. росіян. В українській розвідці повідомляли, що дзвінки надходять, зокрема, від ще не мобілізованих громадян.
Влада України не озвучує точної кількості взятих у полон російських військових. У Мін'юсті повідомляли, що держава витрачає приблизно 10 тис. грн на місяць на утримання одного полоненого.