У квітні й травні на "Хочу жити" надійшло стільки ж заявок від росіян, котрі бажають здатися в полон, як за перші пів року проєкту

Як добровільно здатися в полон через проєкт, вказано в Telegram "Хочу жить"
Фото: Проект "Хочу жить" / Telegram
Протягом останніх двох місяців у держпроєкт "Хочу жити" – єдиний центр для звернень російських військовослужбовців, які бажають добровільно здатися в полон, – надійшло майже стільки ж заявок, як за перші пів року роботи проєкту (9836).

Про це виданню "ГОРДОН" повідомила пресслужба проєкту "Хочу жити".

Загалом із моменту запуску проєкту надійшло 20 014 звернень всіма каналами – Telegram, WhatsApp, чат-бот і на гарячу лінію. Сайт "Хочу жити" за дев'ять місяців роботи відвідало 45 млн осіб із РФ і тимчасово окупованих територій України.

Зокрема, зросла кількість заявок на попереднє здавання в полон від тих росіян, кому загрожує мобілізація.

"Це можна пояснити також "закручуванням гайок" владою РФ: проведенням прихованої мобілізації, упровадженням онлайн-повісток і дозволом вилучати закордонні паспорти у призваних до армії", – наголосила пресслужба "Хочу жити".

Як вказали у проєкті, його оперативні групи й далі регулярно переводять через лінію фронту російських військовослужбовців, які добровільно здалися в полон.

Деякі з них виявляють бажання приєднатися до легіону "Свобода Росії" або "Російського добровольчого корпусу", щоб боротися проти путінського режиму.

Як добровільно здатися в полон через проєкт, вказано в Telegram "Хочу жити".

Про те, що військовий здався за допомогою проєкту, ніхто, крім невеликого кола фахівців, не знатиме.

Добровільне здавання в полон через "Хочу жити" – безпечне завершення війни для російських військовослужбовців і потенційних мобілізованих, запевнили у проєкті.

Представник проєкту "Хочу жити" Віталій Матвієнко зазначав, що в березні зафіксували рекорд за кількістю заявок від росіян, готових здатися в полон. У проєкті це пов'язали з очікуваним контрнаступом ЗСУ, а також зі зростанням втрат на фронті з боку російських військ і погіршенням морально-психологічного стану безпосередньо в самій армії РФ.

Контекст:

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими 18 вересня минулого року поінформував про запуск проєкту "Хочу жити". Гаряча лінія проєкту працює цілодобово. В українській розвідці повідомляли, що дзвінки надходять, зокрема, від ще не мобілізованих людей.

Влада України не озвучує точної кількості взятих у полон російських військових. У Мін'юсті повідомляли, що держава витрачає приблизно 10 тис. грн на місяць на утримання одного полоненого.

У розвідці України заявляли наприкінці лютого 2023 року, що РФ утримує більше полонених, ніж Україна в полоні – російських окупантів. Глава ГУР Кирило Буданов пояснював, що причина, зокрема, у тому, що Україна не бере в полон цивільних, а в Росії приблизно 40% українців, яких утримують у заручниках, – цивільні люди.

З початку повномасштабної війни Україна звільнила з російського полону 2526 українців, останній наразі обмін відбувся 11 червня.

Президент України Володимир Зеленський закликає Росію до обміну полоненими у форматі "всіх на всіх".