Гуманітарний коридор із Маріуполя не спрацював, окупанти почали обстріл біля точки збору – Верещук
"По Маріуполю немає чим порадувати. Дуже все туго йде. Із боку росіян усе відбувається дуже складно, хаотично, повільно та, звісно ж, нечесно. Просимо вибачення у маріупольців, які сьогодні не дочекалися евакуації. Біля точки збору почався обстріл, через що коридор довелося закрити. Дорогі маріупольці, знайте: поки в нас будуть хоч якісь можливості, ми не полишимо спроб витягнути вас звідти", – написала вона.
Верещук зазначила, що 20 квітня евакуйовані люди вперше виїхали з Маріуполя прямо до Запоріжжя, цей факт обнадіює, наголосила вона.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за Маріуполь тривають із 24 лютого, коли почалося масштабне вторгнення російських військ в Україну. Окупанти не змогли взяти місто штурмом і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерії та реактивних систем залпового вогню. Жителі оточеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла, зв'язку та продуктів.
Приблизно три тижні – до 14 березня – евакуації з міста не проводили через постійні обстріли з боку росіян. Потім у жителів з'явилася можливість покинути місто через спеціальний коридор, але тільки власним транспортом. 12 квітня голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що цей спосіб росіяни також заблокували.
6 квітня міськрада Маріуполя повідомила, що у місті почали працювати російські мобільні крематорії, щоб "знищити будь-які свідчення злочинів своєї армії".
20 квітня українській владі вдалося домовитися про гуманітарний коридор; він не спрацював так, як планували, але з міста змогло виїхати чотири автобуси з людьми, повідомила віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
Верещук заявила, що приблизно 1 тис. цивільних осіб та 500 поранених військових перебувають у бомбосховищах маріупольського заводу "Азовсталь". Вона висунула вимогу відкрити гуманітарний коридор для цих людей.
21 квітня президент України Володимир Зеленський сказав, що більшу частину міста росіяни "давно захопили". У Маріуполі, за його інформацією, залишаються заблокованими приблизно 120 тис. мирних жителів.