ГУР МО закликало українців у Криму повідомляти про розташування сил окупантів на півострові
У розвідці подякували за якісну співпрацю й наближення поразки оккупантів. ГУР просить повідомляти про розташування таких сил і засобів збройних сил країни-агресора:
- пункти дислокації, адреси проживання особового й керівного складу окупаційних військ;
- склади зберігання снарядів і пально-мастильних матеріалів;
- точки розміщення, зберігання й ремонту військової техніки;
- місця розміщення радіоелектронної розвідки й засобів радіоелектронної безпеки (характерна ознака: антени й локатори);
- штаби й пункти управління окупаційними військами;
- місця зберігання і точки чергування засобів протиповітряної оборони (ППО).
"Рішучість військово-політичного керівництва України, українського суспільства та сил оборони України в питанні повернення усіх тимчасово окупованих російськими загарбниками українських земель, а також ваша підтримка наближають нашу перемогу!" – зазначили у розвідці.
Контекст:
Росія окупувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. "Приєднання" півострова до РФ не визнають Україна й більшість інших країн. 24 лютого 2022 року Росія повномасштабно вторглася на материкову частину України, зокрема із Криму.
Українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всіх захоплених із 2014 року українських територій, зокрема і Криму. Президент України Володимир Зеленський не відкидав звільнення півострова у невійськовий спосіб. "Якщо хтось готовий запропонувати нам деокупацію Криму в невійськовий спосіб, я буду тільки за", – говорив він у листопаді.
У грудні начальник ГУР Кирило Буданов заявляв, що Крим повернуть і у військовий, і у дипломатичний спосіб. "Наші підрозділи зайдуть туди зі зброєю в руках", – сказав Буданов.
10 лютого 2023 року міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що Україна розпочала підготовку управлінських кадрів для Криму.