HIMARS, артснаряди, Stinger. Пентагон оголосив про новий пакет допомоги для України на $100 млн

У Пентагоні розповіли, що увійде до нового пакету допомоги від США
Фото: EPA

Адміністрація президента США Джо Байдена надала Україні черговий пакет військової допомоги вартістю $100 млн. Про це 20 листопада повідомив сайт Пентагону.

"Це буде 51-й транш обладнання, яке адміністрація Байдена надасть Україні із запасів міністерства оборони, із серпня 2021 року. Цей пакет містить додаткові засоби протиповітряної оборони, артилерійські боєприпаси, протитанкові засоби й інше обладнання, яке допоможе Україні захистити свою суверенну територію й боротися за свою свободу проти агресії Росії, що триває", – ідеться в повідомленні.

У пакет входять:

  • зенітні ракети Stinger;
  • одна високомобільна артилерійська ракетна система (HIMARS) і додаткові боєприпаси;
  • артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм;
  • ракети із трубчастим запуском, оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
  • протитанкові комплекси Javelin і АТ-4;
  • понад 3 млн набоїв до стрілецької зброї;
  • підривні боєприпаси для розчищення перешкод;
  • спорядження для холодної погоди;
  • запасні частини, технічне обслуговування й інше допоміжне обладнання.

"Допомога в гарантуванні безпеки України – це розумна інвестиція в нашу національну безпеку. Це допомагає запобігти більшому конфлікту в регіоні і стримати потенційну агресію в інших місцях", – заявили в Пентагоні.

Про надання нового пакету допомоги від США раніше оголосив президент України Володимир Зеленський після зустрічі з главою Пентагону Ллойдом Остіном 20 листопада.

Контекст:

20 жовтня Байден подав запит до Конгресу на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачає допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), що зазнав атаки бойовиків терористичної організації ХАМАС 7 жовтня.

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон (Республіканська партія) 30 жовтня презентував законопроєкт, що передбачає окреме виділення $14,3 млрд для Ізраїлю. Його 2 листопада підтримала Палата представників, проте 7 листопада демократи в Сенаті заблокували допомогу Ізраїлю окремо від України.

15 листопада Палата представників ухвалила тимчасовий законопроєкт, щоб уникнути шатдауну. Цього ж дня документ без фінансування України та Ізраїлю схвалив Сенат США, а 16 листопада підписав Байден.

За даними Пентагону, США виділили Україні понад $44,8 млрд на допомогу у сфері безпеки з початку правління адміністрації Байдена, зокрема $44,2 млрд з початку вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року.