"Хочеться хайпанути?" Кіра Рудик дала коментар про евакуацію з "Азовсталі", хоча не бере участі у переговорах. В ОП виступили із різкою критикою

Подоляк назвав Рудик "берегинею автомата" і сказав, що вона ніколи не брала участі в переговорах щодо "Азовсталі"
Фото: kira.rudik / Instagram

Нардепка від "Голосу" Кіра Рудик у бесіді з американським авторитетним виданням The New York Times розповіла деталі щодо евакуації українських військовослужбовців з "Азовсталі".

Стаття The New York Times про цей процес вийшла 17 травня. Рудик у ній називають як особу, залучену до переговорів – "involved in negotiations about Azovstal".

Вона озвучила і так відому інформацію – про те, що РФ відмовляється від процедури виведення захисників Маріуполя до третьої країни. Також вона заявила про необхідність продовження переговорів, сказала, що "механізм для обміну поки не вироблено", та оцінила, чи досить в Україні російських військовополонених для обміну.

Водночас заступниця міністра оборони України Ганна Маляр 17 травня на брифінгу не стала давати конкретної відповіді на запитання щодо кількості росіян, які перебувають у полоні в Україні, пославшись на відсутність такої інформації у відомства.

Коментар Рудик процитувала низка ЗМІ. Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив у Telegram, що Рудик не бере участі в переговорному процесі та не брала участі в ньому ніколи.

"Трохи дивно, коли з'являється подібна інформація на шпальтах провідних видань. Тому що ми відкриті навіть занадто, і все можна перевірити в кількох джерелах. Але мені цілком зрозуміла природа подібної "інформації". Адже без утаємниченого натяку від самого депутата під час найкрутіших "переговорів" у столичних барах з іноземним журналістом такі казуси не трапляються. Тобто людина відверто прибрехала, видаючи себе як мінімум за місцевого Бонда, який бере участь у всіх ключових подіях. Зрозуміло, разом зі своїм фетиш-автоматом. Інше питання – навіщо взагалі це робити? Хочеться хайпанути на гучній темі "Азовсталі"? Хочеться заробити політичних балів та додати собі ваги? Невже немає розуміння, що будь-які подібні заяви лише шкодять крихкому процесу у такий відповідальний момент?" – обурився він.

На думку Подоляка, розуміння останнього у нардепки "точно немає". Він назвав Рудик "берегинею автомата" та закликав припиняти "піар-перформанси".

"Це дуже шкодить і переговорним процесам, і ефективному управлінню під час війни. А також виставляє країну в дивному вигляді в очах світової медійної спільноти", – пояснив радник глави ОП.

Рудик у коментарі Суспільному теж сказала, що не бере участі у переговорах щодо "Азовсталі".

"Стаття в NYT написала, що я "involved". Тут виглядає як труднощі перекладу, тому що це переклали як "є частиною". Вони запитали, чи я розумію, що відбувається? Я сказала, що я поділилася тією інформацією, яка в мене є. Усе. Тому ні. Ніякої участі в перемовинах я не беру", – заявила вона.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

10 травня віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що на заводі "Азовсталь" – останньому об'єкті, який у Маріуполі утримують українські військові, – залишається понад 1 тис. українських військовослужбовців, серед них сотні поранених.

Захисники Маріуполя просили евакуювати тих, хто перебуває на "Азовсталі", застосувавши до них процедуру extraction (переміщення до третьої країни), яка гарантує, що до кінця війни вони не повернуться до України. Проте Росія, за словами української влади, відмовилася від цієї процедури.

Генеральний штаб ЗСУ повідомив пізно ввечері 16 травня, що з "Азовсталі" евакуювали 264 українських військовослужбовців, зокрема 53 тяжкопоранених. Їх перевезли до Новоазовська та Оленівки, розташованих на території, підконтрольній бойовикам "ДНР". У Генштабі ЗСУ та Міноборони України повідомили, що евакуйованих захисників Маріуполя планують обміняти.

У ніч проти 17 травня президент України Володимир Зеленський заявив про початок операції з порятунку захисників Маріуполя. За його словами, вона "потребує делікатності й часу".

Удень 17 травня Верещук повідомила, що гуманітарна операція з порятунку українських військових триває. На "Азовсталі" залишаються військовослужбовці. У Міноборони заявили, що не називатимуть їхньої кількості до завершення операції.

У міжнародній правозахисній організації Amnesty International 18 травня попередили, що серйозно стурбовані долею захисників "Азовсталі".