Годжес заявив, що США "завжди готуються до війни з Росією", і назвав кількість американських військових у Європі

Годжес: Загалом з усіх сил США в Європі – приблизно 100 тис. осіб
Фото: ЕРА

У Європі дислоковано приблизно 100 тис. американських військових, вони готуються в разі потреби до протистояння з країною-агресором Росією. Про це колишній командувач сухопутних військ США в Європі генерал Бен Годжес заявив LIGA.net в інтерв'ю, яке опублікували 21 серпня.

"Ці цифри – не секрет. Загалом з усіх сил США в Європі (якщо рахувати армію, флот, авіацію, морську піхоту) – це приблизно 100 тис. Це й активний резерв, який розквартирований і розгорнутий у Західній Європі: у Німеччині, Італії, Іспанії й Туреччині. А також ті, хто перебувають на ротації, – переважно в Польщі, Румунії та країнах Балтії", – сказав він.

Журналіст запитав генерала, чи Сполучені Штати готові до гіпотетичної війни з Росією в Європі.

"Армія й авіація, всі наші служби постійно тренуються, підтримують боєздатність. Щоб надіслати сигнал Кремлю: ми готові. Це стримування. І, звичайно, постійно працюючи з нашими союзниками на навчаннях, ми всі намагаємося збільшити наші можливості протиповітряної та протиракетної оборони, матеріально-технічне забезпечення. Я би сказав, що ми завжди готуємося до війни із Росією в Європі. Ми готувалися до цього постійно, коли ще я був лейтенантом у 1981 році в Західній Німеччині під час холодної війни. Наша робота щодня полягала в тому, щоб бути готовими воювати проти СРСР, якщо той нападе", – пояснив Годжес.

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частини Донецької й Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.

США підтримують Україну в боротьбі з російськими окупантами. Зокрема Вашингтон посилив санкції проти РФ, а також допомагає українській армії озброєнням.

Фінансова військова допомога США Україні 2022 року сягнула $19,9 млрд, або 2,3% від загальних військових витрат США. Це найбільша сума військової допомоги, яку будь-яка країна надала одному бенефіціару за будь-який рік після холодної війни, зазначили аналітики.