Годжес: Звільнення Криму змінить усе G

Годжес вважає деокупацію Криму ключем до перемоги у війні, розв'язаній Росією
Фото: EPA

Крим є вирішальною точкою війни, яку Росія розв'язала в Україні. Таку думку екскомандувач військ США в Європі генерал-лейтенант у відставці Бен Годжес висловив в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

"Українські війська можуть знищити кожного росіянина в радіусі 200 км від Бахмута [Донецької області], але це не змінить стратегічної ситуації війни. Звільнення Криму змінить усе", – переконаний Годжес.

Він вважає, що Україна ніколи не буде в повній безпеці, допоки російські сили окуповують Крим і можуть використовувати його як стартовий майданчик для наступної війни.

"До того ж Україні нереально відновити свою економіку доти, доки Росія окуповує Крим і здатна блокувати доправлення через Азовське море або з Одеси й Миколаєва. Для всіх зрозуміло, що Крим мають звільнити", – вважає генерал.

На його думку, деокупація Криму була б реальнішою, якби США й інші країни надали Україні все необхідне для цього, зокрема високоточну зброю далекої дії, яка дала б змогу зробити перебування у Криму "нестерпним" для російських військ.

"Наприклад, [зробити його нестерпним] прямим ударом по флоту в Севастополі, по авіабазі в Саках, по логістичному центру у Джанкої та інших об'єктах... Ви уражаєте їх високоточною зброєю – і російським військам стає дуже-дуже складно залишатися у Криму", – пропонує екскомандувач військ США в Європі.

Він підкреслює, що такий крок, як удари високоточною зброєю по окупантах, котрі базуються у Криму, необхідний, але для нього знадобиться більше далекобійної високоточної зброї.

"Щойно це буде зроблено, настане час знову вдарити по Кримському мосту й ізолювати Крим. Цей сценарій украй реалістичний і насправді може статися вже наприкінці цього літа. Але ключем до всього є надання Заходом зброї далекого радіусу дії Україні", – резюмував Годжес.

Бен Годжес: Якщо Захід ухвалить політичне рішення, війна в Україні закінчиться до кінця року. Більше не буде жодних виправдань, жодних напівзаходів – ми візьмемо і зробимо це. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Росія почала повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Фактично РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частину Донецької та Луганської областей.

У квітні 2022 року сили оборони України вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської і Харківської областей. Найінтенсивніші бої наразі тривають на Донбасі.

За прогнозами глави ГУР Міноборони України Кирила Буданова, війна може закінчитися у 2023 році.

Українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених із 2014 року українських територій, зокрема Криму. Президент України Володимир Зеленський не відкидав звільнення півострова у  невоєнний спосіб. "Якщо хтось готовий запропонувати нам деокупацію Криму в невійськовий спосіб, я буду тільки за", – говорив він у листопаді.

Буданов заявляв, що Крим повернуть і у воєнний, і в дипломатичний спосіб. "Наші підрозділи зайдуть туди зі зброєю в руках", – сказав він.