"Хрестики на могилках сколошматять із гумових палиць?" Невзоров оцінив шанси поліцейських із РФ, яких везуть боротися з українськими партизанами

Для поїздки в Луганську область набирають силовиків із підрозділів, що спеціалізуються на розгоні мітингів
Фото: ЕРА
Росія готується до партизанської війни в окупованій Луганській області. Telegram-канал Baza повідомив 1 червня, що міністерство внутрішніх справ РФ скеровує туди в "літню відпустку" спеціальний загін поліцейських.

"Із кожної роти вибрали по 10–15. Подорож поліцейських триватиме 45 днів і розпочнеться в серпні, усього скерують приблизно 150 осіб", – ідеться в повідомленні.

За інформацією Baza, набирають силовиків із підрозділів, що спеціалізуються на розгоні мітингів і з досвідом роботи від п'яти років. Їм обіцяють підвищену оплату.

Журналіст Олександр Невзоров, проти якого у РФ порушили кримінальну справу про так звані військові фейки, скептично оцінив ефективність такої допомоги.  

"Повернеться двоє. До речі, цікаво, хрестики на 148 могилах сколошматять із дощок чи зроблять зі схрещених гумових палиць?" – написав Невзоров у Telegram.

Про страх РФ перед партизанською активністю в регіоні пише й американський Інститут дослідження війни (ISW). За його даними, окупанти перекинули батальйонно-тактичну групу (БТГ) у Куп'янськ, контрольоване ними місто на сході Харківської області, за 30 км від Луганської області. Куп'янськ розташований далеко від лінії фронту і не доступний для українських атак, зазначають в інституті й також пов'язують приїзд додаткових БТГ і поліцейських з очікуванням підривних дій.

Контекст:

2014 року, одразу після окупації Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України.

2015 року Верховна Рада України визнала підконтрольні Росії райони Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями.

21 лютого Путін оголосив про визнання "незалежності" окупованих територій України й підписав відповідні укази, а 24 лютого оголосив про вторгнення російських військ.

2 червня президент України Володимир Зеленський повідомив, що наразі окуповано понад 2,6 тис. населених пунктів, це приблизно 20% території країни.