Хуг побоюється, що військова напруга на Донбасі зростатиме

Хуг упевнений, що сторони конфлікту використовують затишшя для ротації сил, підвезення амуніції, зміцнення своїх позицій
Фото: ЕРА

Цілковите припинення вогню на тривалий час на сході України може настати лише за умови, що обидві сторони конфлікту відведуть озброєння і утворять сіру зону завглибшки 50 км, уважає заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг.

Заступник голови спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні Александр Хуг побоюється, що військова напруга на Донбасі тільки зростатиме, про це він розповів в інтерв'ю DW у вівторок, 28 лютого.

За словами Хуга, сторони конфлікту використовують затишшя для "ротації сил, підвезення амуніції, зміцнення своїх позицій", тому напруга на сході України буде тільки наростати.

Також на думку представника ОБСЄ, цілковите припинення вогню на тривалий час на Донбасі може настати тільки в тому разі, якщо обидві сторони протистояння виконають свої зобов'язання і відведуть важкі озброєння від лінії зіткнення так, щоб утворилася сіра зона завглибшки 50 км.

Але якщо цього не відбудеться, то наступний спалах боїв на сході України буде іще потужнішим, аніж наприкінці січня цього року, вважає Хуг.

Ситуація в районі Авдіївки загострилася 29 січня, коли проросійські бойовики посилили обстріл промзони. У ніч на 31 січня околиці Авдіївки обстріляли з реактивних систем залпового вогню "Град".

Відтоді ситуація по всій лінії зіткнення залишається неспокійною.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.