Ілларіонов: Війна – ні проти України, ні проти НАТО, ні проти США – у п'ятницю, 11 лютого, не розпочнеться
Про це Ілларіонов написав 10 лютого у своєму "Живому журналі", коментуючи заяву військового експерта "Новой газеты" Павла Фельгенгауера в ефірі "Радио Свобода".
Фельгенгауер зазначив, що шість великих десантних кораблів Північного і Балтійського флотів Росії проходять через Дарданелли та Босфор у Чорне море.
"Це фінальний сигнал. Фінальний дзвінок... Кожен такий десантний корабель може висаджувати посилений батальйон разом із танками. Разом із тими великими та малими десантними кораблями, які вже є у Чорноморському регіоні, можна вже висаджуватися, вже у першій хвилі можна висаджувати до 10 тисяч разом із висаджуванням із повітря. Зараз вони підійдуть до Севастополя, приймуть на борт десант і висаджуватимуться в районі Одеси. Найімовірніше", – сказав він.
За словами експерта, інше угруповання зібране в Середземному морі, "щоб, якщо що, вступити в бій з об'єднаною ескадрою НАТО". Він наголосив, що стратегічні ядерні сили РФ теж мобілізовано, "вийшли на патрулювання міжконтинентальні ракети, підводні човни виходять у море, флот у морі".
"Ми готові до великої війни, зокрема, якщо вона буде, уже й з Америкою. У Середземному морі зіткнення з американськими військовослужбовцями дуже можливе. Усі хотіли б цього уникнути, локалізувати це в російсько-український конфлікт, але, звичайно, зараз йдеться про більше. Ще є теоретична ймовірність того, що все це знову закінчиться просто маневрами, але вирішуватися це буде зараз. У принципі, ось зараз. До п'ятниці настає день "Д", час "Ч": ми або ідемо, або не йдемо. У принципі, усе готово", – заявив Фельгенгауер.
Ілларіонов же впевнений, що 11 лютого наступ Росії точно не розпочнеться.
"Жодного десанту в районі Одеси завтра не буде. І під Миколаєвом теж. Не буде виходу російських військ до кордонів Молдови та Румунії. Бою з об'єднаною ескадрою НАТО теж не буде. Війна – ні проти України, ні проти НАТО, ні проти США – завтра, у п'ятницю, 11 лютого, не розпочнеться", – наголосив він.
Експерт зазначив, що "перевірки зроблених тверджень залишилося чекати недовго", і звернув увагу, що інші прогнози Фельгенгауера про початок широкомасштабної військової операції РФ, зроблені ним останніми роками, не збувалися.
Контекст:
Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знов стягує війська до кордону з Україною.
США та НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордоні.
У Білому домі заявили 18 січня 2022 року, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.
28 січня президент України Володимир Зеленський наголосив, що ситуація на кордоні не напруженіша, ніж на початку 2021 року, а висловлювання західних лідерів про наближення війни шкодять українській економіці.
Міністр оборони України Олексій Резніков наприкінці січня заявив, що, незважаючи на значне скупчення російських військ, не створено жодного ударного угруповання, необхідного для того, щоб перейти до наступу.
8 лютого Резніков повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Республіки Білорусь та тимчасово окупованих територій перебуває 140 тис. військовослужбовців, включно з повітряним та морським компонентом.
8 лютого Росія розпочала також сухопутні та морські маневри поблизу кордонів з Україною, повідомила "Русская служба ВВС". Навчання відбуваються на 15 військових полігонах у восьми російських регіонах, в окупованих грузинських регіонах Абхазія та Південна Осетія та в анексованому Криму. "Інтерфакс" зазначав, що 8 лютого шість великих десантних кораблів Балтійського та Північного флотів РФ розпочали перехід із Середземного моря до Чорного для участі в навчаннях.
Головний редактор видання BlackSeaNews Андрій Клименко повідомив 9 лютого, що Росія через ракетні та артилерійські стрільби із 13-го до 19 лютого перекриє значні частини акваторій Чорного та Азовського морів і вперше після анексії Криму не залишить можливості проходу торгових суден.
Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з рішенням про блокування частини акваторії Чорного та Азовського морів і Керченської протоки під приводом проведення військово-морських навчань.
10 лютого Росія повідомила Україну про скасування перекриття частини акваторії Азовського моря.