Інфекціоністка Федорова надає допомогу всім в укриттях у метро "Либідська" у Києві та в районі вулиці Предславинської на Печерську

Федорова закликала всіх небайдужих допомагати ліками
Фото: nashkray.org

Лікарка-інфекціоністка, депутатка Миколаївської обласної ради від "Нашого краю" проводить щоденні обходи та надає медичну допомогу всім, хто її потребує, в укриттях на метро "Либідська" в Києві та в районі вулиці Предславинської на Печерську. Також лікарка консультує телефоном, через свій Facebook і Telegram-канал, повідомили у "Нашому краї".

За словами Федорової, стає дедалі менше звернень із симптомами тривожності та панічних атак, люди тримаються та допомагають одне одному впоратися з емоціями. Натомість дедалі більше звернень із проблемами опорно-рухової системи.

"На перше місце виходять проблеми з хребтом, невралгією, все, що пов'язано з незручними позами під час сну, тривалим і незручним перебуванням в одній позі. Є наслідки переохолодження через загострення хронічних патологій. Катастрофічно бракує ліків. Потрібні теплі ковдри та пледи. Прошу всіх, хто може, допомагати!" – написала Федорова у своєму Telegram-каналі.

На своїй сторінці у Facebook вона також дала поради людям, які перебувають в укриттях, як уберегти здоров'я навіть за таких складних обставин.

"Під час защемлення сідничного нерва (біль від попереку до коліна або навіть до п'яти) прості вправи допоможуть зняти біль, наприклад, так зване потягування ніг:

  • лягаємо на підлогу на спину, зігнувши ногу, в якій відчуваємо біль, і обережно тягнемо її до плеча. Після того, як відчуєте натяг, намагайтеся утримувати ногу в такому положенні протягом 20–30 секунд. Після чого даємо нозі пів хвилини відпочити і починаємо знову. Робимо три підходи.
  • Також лягаємо на підлогу, схрещуємо ноги і, обхопивши руками здорову ногу, тягнемо її на себе. Робити вправу потрібно також від 20 до 30 секунд. Перерва на пів хвилини – і заново. Три підходи", – радить лікарка.

За її словами, відчуття здавленості в грудях, брак повітря після сну, "ком у горлі" теж часто пов'язані з проблемою хребта та незручною позою під час сну. Лікарка рекомендує робити гімнастику. "Нахили вбік, розводимо руки, спокійно глибоко дихаємо животом, розгинаємо хребет, наче потягуємося", – радить Федорова.

Вона закликала всіх небайдужих допомагати ліками.

 

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Росія застосовує, зокрема, реактивні системи залпового вогню "Град".

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Путін розпочав повномасштабну війну проти України, і закликав світ відреагувати.

Президент України Володимир Зеленський уранці 24 лютого оголосив про введення воєнного стану по всій країні. Верховна Рада затвердила це рішення. Президент закликав українців не панікувати, "робити все, що потрібно для підтримки Збройних сил України", і пообіцяв, що всім, хто хоче захищати Україну, видаватимуть зброю.

За інформацією Зеленського, ворог зазнає серйозних утрат. За даними Офісу президента України та Генштабу станом на ранок 26 лютого, протягом перших двох діб було знищено 3,5 тис. окупантів, 14 російських літаків, вісім вертольотів, 102 танки, 536 бойових броньованих машин, 15 гармат та один ЗРК "Бук". 200 росіян узяли в полон. Протягом 26 лютого окупанти втратили три Су-30СМ, 11 вертольотів, два Су-25, два Іл-76МД, колону техніки та ешелон із пальним, повідомила у своєму Facebook заступниця міністра оборони Ганна Маляр із посиланням на зведення Генерального штабу Збройних сил України.

Унаслідок обстрілів російських військ в Україні до цього дня загинуло 210 людей, зокрема шестеро дітей. Поранення дістало понад 1,1 тис. осіб, із них більше ніж 100 дітей.