Інфляція, погані продукти і пропаганда у ЗМІ. Стиліст розповів про життя в окупованому Донецьку
Мєдний приїхав із Києва до батьків у Донецьк узимку через карантин, він працює дистанційно.
"Це жахливо. По-перше, усе політизовано. Причому залишилися найшаленіші. З молоддю говорити практично неможливо. Місцеві ЗМІ на 100% пропагандистські, гасло "У [терористичній організації] "Донецькій Народній Республіці" усе тільки починається" схоже на радянські звіти періоду застою" , – пояснив ситуацію в місті журналіст.
У життєвих реаліях, за словами Мєдного, видно "плавну стагнацію".
"Настрій у людей розхитаний. Усі хочуть, щоб хоч в якусь сторону вже вирішилося. Із боку Росії підтримка "ДНР" практично нульова. Ціни ростуть дуже швидко. Інфляція становить протягом пів року приблизно 30–40%. Яйця коштували 63 руб. [23 грн], зараз – 90 руб. [33 грн]", – зазначив він.
Мєдний додав, що, попри зростання цін, у Донецьку "дуже погана якість продуктів".
"Якщо хочеш купити сметани, потрібно знати, яку саме купувати. Тому що 80% – це якийсь розчинений жир. Нормальних сигарет не купити. Засоби гігієни завозять найдешевші. Дуже багато підробок", – розповів журналіст.
Незважаючи на останні новини про ескалацію конфлікту на Донбасі, жителі Донецька воювати не збираються, продовжив Мєдний.
"Ті, кого тут вважають військовими, – спілкуючись із ними, я не бачу високого бойового духу. У місцевих жителів віри в те, що ситуацію вирішать у ту або іншу сторону, немає. Але водночас активно розповсюджують російські паспорти", – зазначив він.
Що стосується роботи ЗМІ, у Донецьку ведуть мовлення тільки місцеві і російські телеканали.
"У місцевому ефірі лише місцеві та російські ЗМІ. Українських ЗМІ взагалі жодних немає", – констатував він.
Контекст:
Відразу після анексії Криму у 2014 році Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази. За даними ООН, за час конфлікту загинуло щонайменше 13 тис. осіб.
22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.
На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Штаб операції Об'єднаних сил неодноразово повідомляв, що противник веде снайперський вогонь. 1 квітня в Офісі президента України поінформували, що від початку 2021 року російсько-окупаційні війська на Донбасі порушили режим припинення вогню більше ніж 570 разів. Від початку 2021 року загинуло понад 30 українських військових.