"Як у концтаборі можна провести вибори?" Виконати Мінські угоди в нинішньому вигляді неможливо, вважає Данілов

Данілов: Мінські угоди в тому вигляді, у якому вони є, є повним абсурдом
Фото: Рада національної безпеки і оборони України / Facebook
Україна не скасовуватиме Мінських угод, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов. Про це він сказав в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1" 17 червня.

Під час програми обговорювали заяву президента РФ Володимира Путіна про те, що Україна нібито не хоче реалізовувати Мінські угоди і збирається "ввести війська на Донбас".

"Мінські угоди в тому вигляді, у якому вони є, є повним абсурдом. Громадяни України починають нам волати: "Давайте, швидко виконуйте Мінські домовленості". Скажіть, будь ласка, як у концтаборі можна провести вибори?" – запитав Данілов.

Він підкреслив, що окуповані території повністю перебувають під впливом РФ, Росія призначає керівництво ОРДЛО.

На думку Данілова, Україна не має "в такому вигляді, як написано, так і відпрацьовувати" Мінські угоди, підписані кілька років тому, оскільки відтоді ситуація змінилася.

"Скажіть, у Мінських угодах написано, що Путін мав видати 630 тис. паспортів? Ні, не написано. Так хто там зараз вибори буде проводити? Громадяни, які мають російський паспорт, будуть за українським законом голосувати? Ну нісенітниця ж", – сказав секретар РНБО.

Він підкреслив, що Україна виступає за припинення війни і переговори, "за те, щоб сідати і домовлятися".

"Ми їх не денонсуємо. З Мінськими угодами треба працювати. Інших немає. Але треба розуміти, що виконати їх у тому вигляді як вони є, ми не можемо. За наявності російських танків, російських БТРів, російських генералів і офіцерів на нашій українській території проводити вибори – це нонсенс, це неможливо", – сказав Данілов.

На запитання, чи просуватиме він цю позицію на міжнародних перемовних майданчиках, Данілов відповів, що він не дипломат, і впливові міжнародні відносини перебувають у сфері прав і обов'язків президента Володимира Зеленського та міністра закордонних справ Дмитра Кулеби. Водночас Данілов додав, що коли його як секретаря РНБО "залучають до тих чи інших речей", він говорить "рівно те ж, що і в студії". Так, він зазначив, що його колеги – секретарі рад національної безпеки і їхніх аналогів в інших країнах, з якими він зустрічався, "прекрасно це все розуміють".

Контекст:

Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до Російської Федерації не визнають Україна і більшість країн світу.

Одразу після анексії Криму 2014 року Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази. За даними ООН, за час конфлікту загинуло майже 13 тис. людей.

Перемовини про врегулювання конфлікту ведуть у межах ТКГ (Україна – ОБСЄ – Росія) і "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія).

12 лютого 2015 року в Мінську лідери України, Росії, Франції та Німеччини Петро Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд і Ангела Меркель під час 17-годинних переговорів погодили два документи з урегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію щодо виконання Мінських угод і Комплекс заходів із виконання Мінських угод. Вони передбачали припинення військових дій на Донбасі, виведення незаконних збройних формувань із регіону, створення умов для проведення виборів до місцевих органів влади тощо. Поки Мінських угод не виконано.

США заявляли про підтримку Мінських угод як "рамки для дипломатичного вирішення розпалюваного Росією конфлікту на Донбасі".

Президент України вважає, що Мінські угоди потрібно переглянути. У МЗС РФ заявили, що такий крок призведе до "різанини на Донбасі".