Якби Шольц не відмовив Україні у важкій техніці, наступ ЗСУ розпочався б раніше – посол України в Німеччині

Німеччина не дала Україні бойових машин піхоти Marder
Фото: ЕРА
Окуповані росіянами українські території були б відвойовані раніше, якби Німеччина не відмовила Україні у постачанні важкої техніки. Таку думку в інтерв'ю німецькому таблоїду Bild, яке вийшло 10 вересня, висловив Андрій Мельник, котрий залишає восени посаду посла України в Німеччині.

"Якби канцлер Німеччини [Олаф Шольц] і міністерка оборони [Крістіне Ламбрехт] не відмовили нам у бойових машинах піхоти Marder, а також у бронетранспортерах Fuchs, Dingo і Fennek, українська армія могла б набагато раніше розпочати це життєво важливе звільнення окупованих територій", – сказав Мельник.

Він вимагає від уряду ФРН "хоча б зараз, після цих перших успіхів" доправити в Україну "техніку для порятунку людських життів".

У своєму Twitter Мельник написав 10 вересня, що постачання в Україну бойових німецьких танків Leopard 2 "стало б лакмусовим папірцем для канцлера ФРН", який показав би, "чи здатна Німеччина відігравати провідну роль у Європі".

Контекст:

Німеччина з початку війни 2014 року надавала Україні фінансову допомогудопомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї.

Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї до зон конфлікту і погодилася постачати озброєння в Україну.

Bild 8 липня писав, що Німеччина обіцяла Україні зброї на €675 млн, але передала лише 39,9%. А 20 липня Welt повідомив, що Німеччина скоротила військову підтримку України.

1 серпня в Україну з Німеччини доправили третю установку РСЗВ Mars II, окрім того, Німеччина передасть ще для військових цілей 16 броньованих мостоукладачів Biber.

22 серпня міністерство оборони ФРН відхилило пропозицію депутатів Бундестагу передати Україні ще більше зброї, оскільки це спричинить послаблення бундесверу.

В інтерв'ю Politico, яке вийшло 11 вересня, глава міноборони Німеччини Крістіне Ламбрехт пояснила, що Бундесвер "урізали" в минулі роки й через це запаси армії ФРН виснажені. За словами чиновниці, вона хотіла б надати Україні більше оборонної допомоги, але це неможливо.