Якщо Білорусь захоче побачити масову загибель військовослужбовців, то, напевно, їм треба заходити в Україну

Подоляк: Мені здається, що білоруське суспільство набагато вільніше, зокрема ідеологічно, ніж російське
Фото: president.gov.ua
Україна у війні з Росією відштовхується від найпесимістичнішого сценарію й готується до нього. Про це радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк заявив у інтерв'ю білоруському виданню "Зеркало", яке вийшло 13 червня, відповідаючи на запитання щодо ймовірності вторгнення в Україну військ Білорусі.

За словами Подоляка, українська розвідка працює, зокрема, у напрямку Білорусі, а влада країни передбачає різні сценарії розвитку подій.

"Ми відстежуємо всі переміщення, ініціативи, навчання, роздавання зброї мисливцям. Зараз ми відштовхуємося від найпесимістичнішого сценарію і до нього готуємося, резервуємо сили та проводимо оцінювання наших можливостей. Для того, щоб ми були готові завдати максимальної та блискавичної шкоди будь-якій іншій армії, окрім російської. Якщо Білорусь захоче побачити, що таке масова загибель військовослужбовців, то, напевно, їм треба заходити в Україну. Але я не дуже розумію, чому це питання порушують. Мені здається, що білоруське суспільство набагато вільніше, зокрема ідеологічно, ніж російське", – сказав він.

На заперечення, що ухвалює рішення щодо цього питання самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, Подоляк висловив думку, що той "швидко відчує тиск суспільства".

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

24 лютого 2022 року російські окупанти вторглися в Україну в кількох напрямках, зокрема з території Білорусі, хоча за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення РФ міністр оборони Білорусі запевняв українського колегу, що загроз Україні з боку Білорусі немає.

Також із території Білорусі Росія періодично запускає по українських об'єктах ракети.

Президент України Володимир Зеленський заявляв 6 червня, що ризики повторного вторгнення з боку Білорусі мінімальні, заступник командувача Сил спецоперацій у 2016–2019 роках генерал Сергій Кривонос вважає, що це можливо.