Яценюк: У світі загалом 3 тис. F-16. У принципі, американці дали "зелене світло" третім країнам на їх постачання в Україну G

Яценюк: Зараз треба терміново вчити українських пілотів
Фото: Арсеній Яценюк / Facebook

Сполучені Штати дали дозвіл третім країнам на постачання американських винищувачів F-16 в Україну. Таку думку в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловив прем'єр-міністр України у 2014–2016 роках Арсеній Яценюк.

Він зазначив, що ці літаки випустили в 1976 році і після цього вони проходили модернізацію.

"У світі є мінімум 3 тис. F-16. Це означає, що, у принципі, американці дали "зелене світло" країнам  іншим, третім, країнам  на постачання цих F-16. Зараз треба терміново вчити українських пілотів. Що було б набагато правильніше? Набагато правильніше було б, щоб українських пілотів почали вчити ще рік тому. Це ще одна дуже важлива річ, яку наші союзники і ми повинні зрозуміти. От коли ми просто всі говоримо про контрнаступ, це вкрай важливо...  Тільки після контрнаступу також буде ще один день і ще один день. Тобто мова повинна йти не про короткотермінове планування, не тільки про тактику. Мова повинна йти про стратегію. А ця війна – надовго", – вважає Яценюк.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

15 травня уряд Великобританії і президент Франції Еммануель Макрон оголосили, що їхні країни навчатимуть українських пілотів літати на західних винищувачах. За словами прем'єр-міністра Великобританії Ріші Сунака, Лондон стане головним партнером України в авіаційній коаліції, мета якої – надання Україні винищувачів F-16 і навчання українських пілотів.

Президент США Джо Байден 19 травня заявив лідерам країн "Великої сімки" на полях саміту G7 у Хіросімі, що США підтримають спільні зусилля із союзниками й партнерами щодо навчання українських пілотів на літаках четвертого покоління, включно з F-16.

Про готовність навчати українських льотчиків оголосили також Бельгія, Португалія й Данія, водночас міністр оборони Данії Трольс Лунд Пульсен не відкидав передання Україні винищувачів.

У Міністерстві оборони України припускають, що першою країною, яка зробить цей крок, будуть Нідерланди (держава нещодавно розірвала угоду із продажу F-16 приватній американській компанії), оборонне відомство сподівається, що перші F-16 з'являться в українському небі у вересні – жовтні.