"Ідеться про сотні". У полку "Азов" розповіли про втрати українських військових на "Азовсталі"
Заступник командира полку "Азов" капітан Святослав Паламар (позивний Калина) в опублікованому 8 травня інтерв'ю "ВВС News Україна" розповів про втрати українських військових на маріупольському заводі "Азовсталь".
"Кількості загиблих я озвучувати не буду. Повірте, йдеться про сотні українських військових. Поранених – приблизно 600 людей. Але ця цифра збільшується кожного дня, як і кількість загиблих… Ми навіть не знаємо, скільки саме тіл військових ми не змогли забрати з-під завалів. Я вважаю, що російській стороні теж потрібно позбирати своїх убитих військових. Для цього потрібен режим припинення вогню та домовленості обох сторін про збір тіл загиблих. Зараз надворі вже тепло. Тіла починають розкладатися і отруюють усе", – підкреслив Паламар.
Він зазначив, що "Азов" повідомляє про те, що перебуває в оточенні сил супротивника, з 1 березня.
"Найцинічніше те, що нам дають обіцянки: "Хлопці, протримайтеся до середини березня, а далі буде допомога". І нічого. "Протримайтеся до квітня – і все буде добре, класно". Знову нічого у підсумку... На мою думку, цей гарнізон зробив більше, ніж він міг. Ви розумієте, з якою переважаючою силою противника ми боремося", – сказав Паламар.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Завод "Азовсталь" – останній об'єкт, який у Маріуполі утримують українські військові.
21 квітня президент РФ Володимир Путін публічно озвучував наказ міністрові оборони РФ Сергію Шойгу скасувати штурм промзони "Азовсталі", проте штурм продовжили.
2 травня на територію "Азовсталі" прорвалися окупанти, там почалися активні бої, але українські захисники тримають оборону.
Процес евакуації з "Азовсталі" за участю ООН і Міжнародного комітету Червоного Хреста розпочався 30 квітня. Перші дві гуманітарні колони вивезли приблизно 500 осіб із території заводу та Маріуполя загалом.
7 травня міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що всіх жінок, дітей і людей похилого віку евакуювали з території заводу.
Усупереч гуманітарному праву, досі нікого з поранених військових не було евакуйовано.
Захисники Маріуполя просять евакуювати тих, хто перебуває на "Азовсталі", застосувавши до них процедуру extraction, прикладом якої називають порятунок британських, французьких і бельгійських військових із Дюнкерка під час Другої світової війни. Вони не будуть здаватися в полон. Захисники міста готові вийти з "Азовсталі" лише у разі отримання гарантій від третіх країн. Зокрема, виконувач обов'язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський звертався до президента Туреччини Реджепа Ердогана з проханням вивезти гарнізон на територію Туреччини.
Путін хоче, щоб захисники міста склали зброю.