Є істотний потенціал для просування ЗСУ на фронті та для завдання окупантам нових відчутних втрат – Зеленський
Про це глава держави повідомив у вечірньому відеозверненні, яке опублікували у Facebook Офісу президента України.
"Цей формат нашої роботи об'єднує ключових керівників сфери оборони та безпеки, – сказав Зеленський. – Заслухали доповіді керівника Головного управління розвідки [Міноборони] Кирила Буданова, керівника Служби зовнішньої розвідки Олександра Литвиненка, головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного, міністра оборони Олексія Резнікова, а також міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського. Безпосередньо з передової підключався до засідання ставки генерал-полковник Олександр Сирський, командувач Сухопутних військ".
Учасники засідання обговорили поточну ситуацію на передовій навколо України, а також "визначили завдання на деяких тактичних напрямках для посилення наших позицій", розповів президент.
"І дуже предметно опрацювали питання про постачання новітніх озброєнь у війська – потрібно ще збільшити інтенсивність ударів по ворогу. Учасники засідання ставки погодилися, що маємо істотний суттєвий потенціал для просування наших сил на фронті та для завдання окупантам нових відчутних втрат", – наголосив Зеленський.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Після повномасштабного нападу на Україну російські війська захопили частину Херсонської, Миколаївської, Харківської (приблизно 31% території станом на 29 травня), Запорізької (майже 60% території станом на 5 червня), Донецької (55% території станом на 2 липня) та майже всю Луганську область. Станом на 2 червня під контролем окупантів було приблизно 20% території України, зазначав Зеленський.
5 травня Залужний повідомив, що Збройні сили України перейшли до контрнаступальних дій на харківському та ізюмському напрямках. 8 травня у Запорізькій ОВА заявили, що ЗСУ успішно проводять контрнаступ на запорізькому напрямку. Оперативне командування ЗСУ "Південь" повідомило 28 травня, що українські військові перейшли у контрнаступ на півдні.
Загалом на території України, за даними Офісу президента станом на 5 липня, ЗСУ деокупували 1028 населених пунктів.
13 липня секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов повідомив, що у ЗСУ є графік бойових дій щодо деокупації України, без дедлайнів.
Наразі бої тривають на Донбасі, у Харківській області та у південній частині України.