Єрмак: Якщо війна продовжується, санкцій недостатньо. Але всі люди при владі в Росії мають зрозуміти – для них цей світ буде закрито
Країни Заходу ввели недостатньо санкцій проти Росії, оскільки російська влада продовжує війну проти України. Про це в інтерв'ю LB.ua, опублікованому 20 червня, заявив глава Офісу президента Андрій Єрмак.
"Для нас важлива ефективність санкцій. Якщо війна продовжується, санкцій недостатньо. Крапка. Тому санкційний тиск має наростати, потрібно знаходити болючі місця. Дуже важливо, щоб дію санкцій відчули на собі всі політики, усі, хто залучений до функціонування цієї воєнної машини. Безумовно, несправедливо, що ці люди продовжують їздити відпочивати в європейських країнах, їхні діти продовжують навчатися в американських університетах і так далі", – наголосив глава ОП.
Він зазначив, що російські військові також мають потрапляти під санкції.
"Ми також створили "Книгу катів" із реєстром тих військових РФ, які брали участь у війні проти України. Навіть якщо хтось просто стояв біля того, хто вбивав, ґвалтував, усі повинні бути визначені, про них має знати світ, усі вони повинні понести відповідальність. Є міжнародна кримінальна відповідальність, цим питанням займаються відповідні фахівці. Але дуже важливо, щоб російські військові також потрапляли під санкції. Якщо ти прийшов на нашу землю вбивати, твоя родина, твої діти повинні забути, що таке лікуватися, навчатися, відпочивати за кордоном. Тому розширення санкційного списку для нас – дуже принципове питання. Усі ці люди, які сьогодні перебувають при владі в Росії, повинні зрозуміти – для них цей світ буде закрито", – резюмував Єрмак.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Після вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося 24 лютого, Євросоюз, США та їхні союзники ввели кілька пакетів санкцій щодо Російської Федерації, представників її влади та бізнесу.
Європейська рада 3 червня затвердила шостий пакет санкцій. До нього входить низка обмежень: персональні санкції проти бізнесменів, членів сімей олігархів та кремлівських чиновників, поетапна відмова від російської нафти, зупинення мовлення трьох російських каналів ("Россия РТР" / "РТР-Планета", "Россия 24" і "ТВ Центр – Международный"), низка експортних обмежень та від'єднання від системи SWIFT трьох банків, зокрема найбільшого у країні – "Сбербанка". Спочатку планували, що ембарго на нафту буде повним.
За інформацією глобальної бази даних із відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого до червня на РФ було накладено майже 8 тис. обмежень. А лише з 2014 року – 10,5 тис.
11 червня президент України Володимир Зеленський заявив, що потрібен сьомий санкційний пакет проти Росії, і він має стати ще потужнішим.