Єрмак: Ця війна повинна змінити відношення членів НАТО до перспективи членства України

Єрмак зазначив, що приєднання України посилить НАТО, тож країни – члени Альянсу мають бути зацікавлені у членстві України
Фото: Андрій Єрмак / Telegram

Успішне протистояння Збройних сил України російським окупантам має змінити ставлення країн – членів НАТО до перспективи приєднання України до Альянсу. Про це 10 вересня під час виступу на 17-й зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES), яку організував Фонд Віктора Пінчука, заявив глава Офісу президента України Андрій Єрмак, ідеться на сайті YES.

"Україна ніколи не відмовлялася від своєї перспективи і бажання доєднатися до НАТО. І мені здається, що ця війна – мужність нашої нації та героїзм наших воїнів, а також наша можливість боротися, і сьогодні вже не тільки оборонятися, а й  деокуповувати наші території – повинна змінити відношення членів НАТО до перспективи членства України", – підкреслив Єрмак.

Він зазначив, що приєднання України посилить НАТО, тож країни – члени Альянсу мають бути зацікавлені у членстві України.

Також глава Офісу президента сказав, що гарантії безпеки України до вступу країни в НАТО мають поширюватися на всю її територію.

"Я абсолютно впевнений, що [президент РФ Володимир] Путін зайде так далеко, наскільки йому дозволить світ. І це дуже важливо розуміти. Наша позиція в будь-якому разі така, що гарантії безпеки повинні розповсюджуватися на всю територію у міжнародно визнаних кордонах", – заявив Єрмак.

За його словами, станом на сьогодні Україна стала однією з найвпливовіших країн світу.

"Україна стала форпостом демократії, боротьби за принципи, за ідеали, за свободу. Сьогодні Україна дійсно заслуговує на те, щоб після цієї війни мати чіткі гарантії безпеки", – резюмував Єрмак.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

На тлі окупації Криму Росією та збройного конфлікту на Донбасі у 2014 році Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від позаблоковості.

Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО є пріоритетним завданням. Курс на вступ у НАТО закріплено у Конституції України.

Перед початком повномасштабного вторгнення в Україну, яке відбулося 24 лютого 2022 року, канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив президенту Росії Володимирові Путіну, що Україна протягом найближчих десятиліть не стане членом НАТО.

14 червня 2021 року у Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого було зазначено, що Альянс підтримає входження України в НАТО.

За підсумками саміту НАТО в Мадриді (Іспанія), який проводили із 28-го до 30 червня 2022 року, лідери Альянсу затвердили нову стратегічну концепцію, в якій ідеться про те, що Росія становить "найзначнішу і пряму загрозу" безпеці НАТО, а "сильна, незалежна Україна є життєво необхідною для стабільності євроатлантичного простору".

Наприкінці серпня віцепрем'єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що Україна більше не потребує надання плану дій щодо членства в НАТО і розраховує на повноправне членство в Альянсі.