Євген Кисельов: Зараз висувають тезу, що може бути наступ із півночі, щоб перерізати шляхи постачання ЗСУ. Елементарний здоровий глузд змушує припустити, що всі ці місяці ЗСУ до цього готувалися G

На думку Кисельова, Україна розуміє ризики нового наступу російських військ із території Білорусі
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Збройні сили України, напевно, підготувалися до ймовірного вторгнення російських окупантів із території Білорусі, оскільки можливість реалізації такого сценарію Росією обговорюють уже давно. Таку думку телеведучий Євген Кисельов висловив в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

"Там хтось висуває тезу про те, що може бути наступ з півночі, що змусять або Білорусь вступити в цю війну, або зробити щось іще. Я не знаю: використовуючи територію Білорусі, з території Білорусі тільки російськими військами розпочати наступ з півночі на південь", – нагадав Кисельов.

Він додав, що Росія, зокрема, може спробувати перерізати магістральні напрямки постачання озброєнь із Заходу і шляхи постачання Збройних сил України, що йдуть через Львів, Луцьк, Рівне.

"Але, слухайте, знову-таки, я не воєнний експерт і не маю дуже багато закритої інформації. Слава богу, що так, не течуть (не допускають витоків інформації. – "ГОРДОН") українські військові. Але просто елементарне міркування, елементарний здоровий глузд змушують припустити, що всі ці місяці Збройні сили України готувалися до ймовірної спроби прориву на північному напрямку: умовно кажучи, на Волині", – вважає телеведучий.

Кисельов підкреслив, що на північному заході України в такому випадку на росіян чекає дуже складний театр воєнних дій – болота й густі соснові ліси.

"Ми розуміємо, що там уже підготовлено... І не лише там, а й на київському напрямку: з півночі до Києва – вже підготували ешелоновану й у відповідний інженерний спосіб укріплену оборону: протитанкові споруди, рови – не знаю, – доти, дзоти, або як їх тепер називають. Загалом там готові зустріти спробу нового прориву на півночі. Там готові зустріти і спробу наступу через волинські ліси: у Житомирській області, Рівненській тощо”, – переконаний він.

Телеведучий зізнався, що не дуже вірить у те, що білоруська армія, якщо вона раптом вступить у бойові дії на боці Росії, зможе чогось досягти.

"Максимум – це відвернути частину сил і засобів української армії на відбиття цього наступу. [ЗСУ] і так там тримають певну кількість військ і бойової техніки на випадок несподіваного нападу. Тому я не вірю в те, що спроба відкрити ще новий фронт виявиться ефективною", – вважає він.

Кисельов припустив, що внаслідок вторгнення може статися так, що, "навпаки, гірше буде росіянам".

"Їм, по суті, доведеться воювати ще на одному фронті. Вони намагалися ж воювати на кількох фронтах. І значною мірою через те, що це виявилося контрпродуктивним, почали відводити свої війська на деяких напрямках і зосередилися на півдні й на південному сході. Повертатися до того, що вони робили на початку війни? Це означає тільки розбазарювати свої засоби", – підсумував телеведучий.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Російські війська 24 лютого 2022 року заходили в Україну, зокрема, з Білорусі. Білорусь практично надала свою територію країні-окупанту як військову базу, зокрема для завдавання по Україні ракетних і авіаударів.

10 жовтня Олександр Лукашенко, який перебуває при владі в Білорусі з 1994 року, заявив, що домовився з президентом РФ Володимиром Путіним про розгортання "спільного регіонального угруповання військ" через нібито високий рівень загроз "на західних кордонах Союзної держави".

20 грудня стало відомо, що РФ почала перекидання на південь Білорусі військової техніки, яку раніше привезли на полігони країни разом із мобілізованими росіянами. Також Росія продовжує регулярно завозити до Білорусі залізницею техніку та живу силу. Водночас, за даними Держприкордонслужби України, Росія поступово перекидає свої війська, які пройшли бойову підготовку в Білорусі, на схід України.

У Генштабі ЗСУ станом на 12 січня 2023 року не фіксували створення в Білорусі наступального угруповання. Ознак того, що Білорусь має намір вступати у війну Росії проти України, поки не бачать і в Пентагоні.

Поточна активність російських військ у Білорусі вказує на те, що їхній наступ на Україну на початку 2023 року малоймовірний. Восени 2023 року ця загроза виглядатиме серйознішою, й імовірність вторгнення зросте, оскільки до цього моменту Росія підійде підготовленою краще, ніж зараз. Про це в оперативному аналізі за 19 січня повідомив Інститут вивчення війни (ISW).