Євросоюзу варто запровадити санкції проти всього, що дає змогу Росії виробляти і запускати ракети – Кулеба

Кулеба (на фото) повідомив, що написав листа Боррелю
Фото: ЕРА
До анонсованого Європейською комісією нового пакету антиросійських санкцій входить те, на чому наполягала Україна. Про це 7 грудня заявив у Twitter міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"До наступного пакету санкцій ЄС, який запропонувала Єврокомісія, входять деякі важливі елементи, на які давно звертає увагу Україна, зокрема санкції проти великої кількості російських банків і вимкнення з ефіру великої кількості російських пропагандистських каналів", – написав він.

Український дипломат повідомив також, що надіслав листа главі дипломатії Європейського союзу Жозепу Боррелю з пропозицією "запровадити жорсткі санкції щодо російського виробництва ракет і всього, що використовують для запуску смертоносних ракет по Україні".

"Росія має бути повністю позбавлена можливості завдавати ударів по критично важливих об'єктах цивільної інфраструктури України", – наголосив Кулеба.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

За час повномасштабного вторгнення, яке розпочалося 24 лютого, Росія завдала по території України понад 16 тис. ракетних ударів, повідомив 28 листопада міністр оборони України Олексій Резніков. Він наголосив, що 97% російських цілей – цивільні.

Контекст:

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого низка країн запровадила проти РФ кілька пакетів санкцій.

Останній на сьогодні, восьмий пакет санкцій проти РФ Євросоюз затвердив 6 жовтня. До нього ввійшли заходи щодо осіб, які причетні до організації і проведення "референдумів" на тимчасово окупованих територіях, ліміт цін на російську нафту, яку транспортують сухопутними шляхами або трубопроводами, та інші обмеження.

За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, з кінця лютого на РФ було накладено понад 10,2 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – приблизно 12,9 тис. Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію і Північну Корею.