Ющенко: Путін – велика проблема. Але не менша проблема – російський народ
"Ні одна нація світу при сьогоднішній комунікації, при сьогоднішніх відстанях, при сьогоднішніх технологіях не може жити спокійно, якщо на одній восьмій території світу буде жити держава з ладом, який тобі не дає гарантії життя, безпеки, розвитку, освіти, нормальних відносин", – сказав Ющенко.
Він додав, що проблема полягає не лише у президенті РФ Володимирові Путіні, а й у людях, які населяють Росію.
"Путін – велика проблема. Ми з нею справимося. Але не менша проблема – народ. І це не лікується пеніциліном, це не лікується якимись програмами лікування. Це десятки років. Те, що Путін робить зараз для Росії, – очевидно, Росія викреслена з ринку у широкому розумінні цього слова – і геополітичного, й економічного, і торговельного – на десятки років", – сказав він.
Ющенко назвав Росію "втраченою землею" і "сибірським болотом".
"Але разом із тим за ці 15 років, мені здається, Путін зробив політику, на яку велика частина людей на Заході зреагувала, піддалася. Я маю на увазі, ця політика "Путін ферштейн": коли цілі нації й особливо політичні вожді вскормлені на таких відносинах, які можна віднести до такої категорії, як "корупційний інтернаціонал", – додав третій президент України.
Ющенко: Чому не отруїв Путіна, коли він був у мене вдома? Не думав, що його так погано у школі вчили. Читайте повний текст інтерв'ю
Контекст:
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну, розпочавши повномасштабний етап війни. Фактично РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли після Революції гідності вона незаконно анексувала Крим й окупувала частину Донецької і Луганської областей.
Начальник Головного управління розвідки Міноборони (ГУР МО) України Кирило Буданов 18 жовтня розповів, що у розпорядженні ГУР МО є дані про реальні настрої у російському суспільстві, згідно з якими 82% росіян "абсолютно підтримують" бойові дії на території України.
Згідно з опитуванням, проведеним у грудні українським Інститутом конфліктології та аналізу Росії, 50% вважають війну в Україні головною проблемою РФ. Водночас 62% дорослого населення вважають, що події у РФ розвиваються у правильному напрямі. 73% респондентів відчувають оптимізм, коли думають про майбутнє РФ і своє майбутнє. 61% населення вважає, що часткова мобілізація восени була правильним рішенням. 58% росіян підтримують рішення про оголошення загальної мобілізації у Росії. Половина опитаних вважає, що війна в Україні не повинна мати певних часових меж.