Кабмін України запропонував надсилати повістки онлайн, а на ухилянтів накладати певні обмеження прав

Кабмін пропонує вносити ухилянтів до Єдиного реєстру боржників
Фото: depositphotos.com

Уряд подав законопроєкт до Верховної Ради щодо змін у процесі мобілізації, який пропонує надсилати повістки про виклик до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки онлайн. Законопроєкт №10378 опубліковано на сайті Ради.

Як зазначають автори законопроєкту, повістки про виклик до ТЦК можуть надсилати через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного і резервіста або на електронну пошту.

Також повістку можуть вручити громадянину особисто:

  • у приміщенні ТЦК та СП його представники;
  • за місцем проживання (перебування) представники ТЦК та СП або поліцейські;
  • за місцем роботи представники ТЦК та СП, роботодавець або поліцейські;
  • у громадських місцях представники ТЦК та СП або поліцейські.

У документі зазначають, що військовозобовʼязаних і резервістів, які вчасно не прибули до військових частин, вноситимуть до Єдиного реєстру боржників. До них тимчасові застосовуватимуть обмеження:

  • заборона виїзду за кордон;
  • заборона на проведення операцій з рухомим і нерухомим майном;
  • обмеження на право керування власним транспортним засобом й отримання посвідчення водія;
  • обмеження права на користування і розпоряджання коштами й іншими цінностями;
  • відмова в укладенні кредитного договору, договору позики;
  • зупинення отримання пільг і послуг від держави.

Ці обмеження припинятимуть за повідомленням керівника ТЦК та СП про  виключення військовозобовʼязаного або резервіста з Єдиного реєстру боржників. 

Контекст:

Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомляв 22 листопада, що в Раді готують комплексний закон, який регулює питання мобілізації та демобілізації в Україні

24 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що доручив головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному, Рустему Умєрову і прем'єр-міністру Денису Шмигалю підготувати комплексний план із мобілізації

19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Зеленський повідомив, що військові хочуть додатково мобілізувати до пів мільйона людей. "Вони запропонували мобілізувати додаткових 450–500 тис. людей. Це дуже серйозна цифра. Я сказав, що мені потрібно більше аргументів, щоб підтримувати цей напрямок", – сказав глава держави.

25 грудня Кабмін уніс до Ради законопроєкт про мобілізацію. Він передбачає зниження мінімального віку мобілізації з 27 до 25 років, скасування строкової служби й поняття про обмежену придатність.