"Кіборг" Костенко: Якщо Молдова нас попросить, ми маємо допомогти їй повернути Придністров'я чи то у дипломатичний, чи у військовий спосіб
Коментуючи твердження РФ про те, Україна нібито готує збройну провокацію проти Придністров'я і що удар по цій території Молдови буде "нападом на РФ", Костенко зазначив, що Україна готова битися з Росією "там, де ми зможемо".
"Росія каже, що удар по Придністров'ю – це удар по території Російської Федерації. І що? Ми готові битися з РФ там, де ми зможемо. Якщо це потрібно буде робити на території РФ, ми будемо це робити на території Росії. Нам вибору не залишили. Що стосується Придністров'я… Не знаю. Можливо, щось відчувають, щось знають. У них же розвідка теж працює. Я взагалі прихильник того, що якщо нас попросять наші партнери, наші сусіди зруйнувати цей російський анклав, я думаю, що настав час уже повернути всі створені Російською Федерацією утворення, які є у багатьох: і на Кавказі, і в Придністров'ї, і у нас на сході. По можливості повертати їх назад до їхніх країн, робити цілісний суверенітет і, скажімо, показувати Росії її місце. Я вважаю, ще раз кажу, що ми маємо... Якщо нас попросить Республіка Молдова – наші сусіди, – щоб не мати росіян у себе на західних кордонах, ми маємо допомогти Молдові повернути [території]. Чи то у дипломатичний спосіб, чи у військовий спосіб повернути владу Молдови на ці землі", – сказав він.
Костенко додав, що не знає, що робити з російським контингентом на цій території.
"Що робити з контингентом? Я не знаю. У полон їх узяти. Я б навіть коридор їм на захід дав, сказав: "Можете через Молдову пройти в Румунію або ще кудись". Звичайно, про це вже треба думати. А можливо, росіяни щось знають. У мене такої інформації немає. Я підтримую це рішення, якщо воно буде", – заявив він.
"Кіборг" Костенко: Моїх знайомих катували. Брали військові телефони, які видають струм, одягали на вуха, на статеві органи й питали про партизанів і атовців. Повний текст інтерв'ю
Контекст:
Придністров'я – адміністративна одиниця у складі Молдови, має статус автономії. 1990 року на цій території "Придністровська молдавська республіка" ("ПМР") оголосила про суверенітет. У зв'язку із цим між Молдовою і самопроголошеною республікою розпочався збройний конфлікт. Улітку 1992-го бойові дії завершилися. У середині 90-х у Придністров'я ввели контингент російських миротворчих сил.
Політично конфлікт досі не врегулювали. Світова спільнота незалежності Придністров'я не визнала. 2022 року після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Парламентська асамблея Ради Європи визнала Придністров'я окупованою РФ територією.
9 лютого 2023 року президент України Володимир Зеленський заявив, виступаючи на спеціальному засіданні Європейської ради, що українська розвідка перехопила російські документи про плани РФ дестабілізувати ситуацію в Молдові. 10 лютого молдовські спецслужби підтвердили, що вивчають інформацію українських колег.
11 лютого секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов сказав, що Росія планує найближчим часом влаштувати в Молдові держпереворот, використовуючи чеченських бойовиків.
Президентка Молдови Мая Санду заявила 13 лютого, що Росія планує здійснити держпереворот у Молдові із захопленням заручників.