Кислиця в ООН: Завдання ЗСУ – зменшити військовий потенціал Росії

За словами Кислиці, Росія зазіхає на право України й українців на існування
Фото: EPA

Єдиний спосіб зупинити російські атаки по Україні – позбавити РФ можливості нападати. Допомогти в цьому може надання зброї союзниками. Про це заявив на засіданні Ради Безпеки ООН 9 жовтня постпред України при ООН Сергій Кислиця, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Атаки стаються кожного дня. І єдиний спосіб їх зупинити – це позбавити Росію можливості атакувати. Саме це і є головним завданням, яке виконують українські Збройні сили, зокрема, використовуючи зброю, отриману від наших союзників, – зменшити військовий потенціал Росії, тим самим обмеживши її здатність вести агресивні війни", – зазначив постпред.

За його словами, Росія намагається підірвати український людський потенціал, зазіхаючи на право України й українців на існування.

Кислиця висловив обурення стосовно того, що країна, яка й надалі щодня вбиває українців, нині балотується як кандидат у Раду ООН з прав людини, вибори в яку відбудуться у вівторок, 10 жовтня.

"18 місяців тому членство Росії в цьому органі було зупинено через грубі й систематичні порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права, вчинені Російською Федерацією під час агресії проти України", – нагадав постпред.

Оскільки Росія й далі вбиває мирних жителів щодня, "будь-який голос на користь її кандидатури буде кулею в тіло ООН, уже понівечене Росією", зауважив він.

Кислиця нагадав слова президента РФ Володимира Путіна від 6 жовтня на Валдайському форумі. Путін того самого дня, коли армія країни-окупанта обстріляла Грозу Харківської області, заявив: "Якщо завтра припиняться західні оборонні постачання, Україні залишиться жити тиждень".

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.

У квітні сили оборони вигнали окупантів з північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.

5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше були повідомлення про деокупацію населених пунктів у Запорізькій і Донецькій областях.