Кива: Щоб повернути Крим і Донбас, нам потрібно створити умови всередині країни. Чого ж ми кличемо їх на нашийник і порожню миску? G

Кива про повернення Криму і Донбасу: Хтось має почати розмовляти. Але не з терористами – у жодному разі! – не з тими, хто вбиває українських солдатів
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Важливо зрозуміти, що на тимчасово окупованих Росією територіях Криму і Добасу живуть українці, заявив лідер Соціалістичної партії, кандидат у президенти України Ілля Кива в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

Для повернення Криму і Донбасу до складу України, потрібно створити економічні передумови. Про це заявив лідер Соціалістичної партії України, кандидат у президенти Ілля Кива в авторській програмі засновника видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона на каналі "112 Україна".

За його словами, повернення окупованих територій – це "дуже складний процес".

"Перше: ми маємо зрозуміти, що на території, яку сьогодні окупували російські війська, живуть українці. Ми маємо пам'ятати про це. Ми маємо, звісно ж, набратися мужності й сил, переступити гординю і щось прощати одне одному. Але щоб повернути [Крим і Донбас], нам потрібно створити умови всередині країни. Перепрошую, але ви захочете повернутися в розвалену хату? Ось! Копітка робота всередині країни з переселенцями, перегляд ставлення до людей на Донбасі й у Криму!", сказав політик.

Кива заявив, що коли повернувся з війни, усе "відчувалося трохи гостріше".

"Але потім починаєш приміряти все на себе: як би я хотів, щоб до мене ставилися? Хтось має почати розмовляти. Але не з терористами – у жодному разі! – не з тими, хто вбиває українських солдатів. [Для повернення Криму і Донбасу], насамперед, потрібно створити умови всередині країни. Економічні, так. Чого ж ми кличемо їх на ось цей нашийник і порожню миску?!" сказав він.

Кива: У Порошенка сьогодні в руках незліченна кількість грошей. Він сидить на мішку з грошима. Треба? Зателефонував: надрукуйте мені ще півтора мільйона. Надрукували, роздали. Читайте повну версію інтерв'ю

Росія анексувала Крим після незаконного "референдуму" 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова. Відразу після анексії Криму почався збройний конфлікт на сході України, він триває досі. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.