Колаборанти у Запорізькій області почали боятися співпрацювати з окупантами – мер Мелітополя
За його словами, минулого тижня стали відомі прізвища тих людей, котрі формують бригади тепловозів і електровозів, що безпосередньо відповідають за доправлення військового озброєння, палива, боєприпасів із Криму й логістику вивезення руди із шахти Василівського району. Це, за словами Федорова, спричинило панічні настрої серед колаборантів.
"Тепер ці люди в паніці, вони бачать, що відбувається з колаборантами, бачать, що вручаються підозри всім колаборантам, а хтось із них не виживає, і вони тепер не хочуть виходити на роботу та співпрацювати з ворогом. Я думаю, що ми продовжимо надавати таку інформацію щодо інших сфер окупаційної влади", – сказав він.
Федоров також зазначив, що з минулого тижня розпочалася низка вибухів на території залізничного депо.
"Спочатку був зруйнований електричний цех, де безпосередньо розташована ремонтна база ворога. У цьому цеху впала покрівля, і вся техніка, яка на той час знаходилася на ремонті, вже непридатна для використання. Продовжилися вибухи вчора, також продовжилися вибухи і на тягових підстанціях, які безпосередньо живили наші залізниці", – повідомив він.
Також Федоров розповів, що лише в Мелітопольському районі з окупантами співпрацює понад 700 осіб.
Контекст:
Після повномасштабного нападу на Україну 24 лютого 2022 року російські війська захопили частину Запорізької області, зокрема міста Мелітополь і Бердянськ.
Обласний центр Запоріжжя окупанти не змогли взяти. Тому вони вирішили зробити Мелітополь "столицею" тимчасово окупованої частини Запорізької області й проводили там псевдореферендум про "приєднання" регіону до РФ.
На окупованих територіях активний партизанський рух. Зокрема, у Мелітополі 3 квітня вибухнув автомобіль колаборанта Максима Зубарєва.