Колишній начальник зміни "Азовсталі" здав окупантам інформацію про завод
Зазначають, що Чуприна – колишній начальник зміни з обладнання в конверторному та товстолистовому цехах "Азовсталі".
Колаборант показав пропагандистам на карті, де саме розташовані цехи, у яких найлегше сховатися. Одним із них, за його словами, є товстолистовий цех.
"Тут пролягає потужний підземний тунель пішохідний, під товстолистовим цехом проходить, просто під ним – вихід усередину цеху, два виходи – у самому цеху. Якщо цех гарячий, то є система потужного водопостачання для охолодження обладнання та металу, і тоді обов'язково там є залізобетонні потужні відстійники", – розповів Чуприна.
Він додав, що "там можна сховатися й перечекати досить потужні удари відносно безболісно". За словами колаборанта, просидіти в цехах із залізобетонними конструкціями можна досить довго.
"Ядерну зиму можна пересидіти", – зазначив він.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за Маріуполь точаться з 24 лютого, коли почалося масштабне вторгнення російських військ в Україну. Окупанти не змогли взяти місто штурмом і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерії та реактивних систем залпового вогню. Жителі оточеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла, зв'язку та продуктів. Евакуацію мирних жителів із міста фактично заблокували окупанти.
21 квітня президент України Володимир Зеленський сказав, що більшість міста росіяни "давно захопили". У Маріуполі, за його інформацією, залишаються заблокованими приблизно 120 тис. мирних жителів. Зокрема, орієнтовно 1 тис. цивільних осіб та 500 поранених військових перебувають, за інформацією українського уряду, у бомбосховищах заводу "Азовсталь", який штурмують окупанти.
У ніч на 28 квітня окупанти завдали 50 авіаударів по заводу "Азовсталь", повідомляв полк "Азов".