Командир "Азову": В Маріуполі бійці виявляють такий героїзм! Ідуть у бій після ампутацій пальців, тяжких осколкових поранень
Командир полку "Азов", Герой України Денис Прокопенко (позивний Редіс) розповів в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону, що бійці його підрозділу, які захищають Маріуполь Донецької області, демонструють величезний патріотизм.
"Я зі своїм особовим складом ніколи не журюся і ніколи не сумніваюся у своїх хлопцях. Але той героїзм, який вони демонструють тут... Коли бійці дістають третє, четверте поранення, у когось ампутація пальців, у когось тяжке осколкове поранення, а вони кажуть: "Командире, я готовий іти в бій за кілька днів, коли знову стану на ноги". Це складно описати словами. Люди виявляють такий героїзм, такий запал! У них настільки сильна мотивація і сила духу, щоб боротися і воювати далі!" – сказав Прокопенко.
Він переконаний, що вони заслуговують на державні нагороди.
"Хотілося б, щоб усіх цих бійців, які виявляють таку волю до перемоги, героїзм, обов'язково було нагороджено. Вони заслуговують на це, – сказав Прокопенко. – Я дуже радий, що в нас під час цієї війни з'явилося дуже багато талановитих молодих офіцерів, сержантів та солдатів, які мають таку силу волі повести за собою людей, які вірять їм, які готові боротися до останнього, на межі людських можливостей ідуть у бій, не сплять день і ніч. На цьому холоді, морозі, під кулями, снарядами. Вони нічого не бояться. Вони настільки мотивовані!"
Він сказав, що, незважаючи на переважні сили противника, українські військовослужбовці намагаються проводити успішні операції, ідуть у контратаку.
"Ми на своїй землі, ми знаємо, що ми переможемо. Ми битимемося до останньої краплі крові", – заявив Прокопенко.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за місто тривають від початку російського вторгнення. Мер Маріуполя Вадим Бойченко говорив, що російським військам не вдалося взяти штурмом Маріуполь і вони почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерійських гармат і реактивних систем залпового вогню житлові квартали. Жителі оточеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла та зв'язку. У місті є проблеми з медикаментами та харчовими продуктами.
Приблизно протягом трьох тижнів – до 14 березня – евакуації з міста не проводили через постійні обстріли з боку російських окупаційних військ, але потім у жителів з'явилася можливість покинути місто приватним транспортом через спеціальний коридор.
За інформацією Держстату, до повномасштабного російського вторгнення у Маріуполі жило приблизно 450 тис. осіб. Скільки людей залишається в місті зараз, достеменно невідомо. 15 березня місцева влада оцінювала кількість жителів у 350 тис. 22 березня президент України Володимир Зеленський заявив, що в Маріуполі заблоковано приблизно 100 тис. осіб.
За офіційними даними, за час російської агресії в Маріуполі загинуло орієнтовно 2 тис. жителів. Але радник мера Петро Андрющенко вважає, що це не остаточні дані, оскільки через постійні обстріли поки що неможливо зайнятися пошуком тіл загиблих. Він припускає, що в місті вже могло померти майже 20 тис. людей. За оцінкою влади, приблизно 80% житлового фонду Маріуполя непридатні для проживання.
Андрющенко повідомив, що у спробі взяти Маріуполь бере участь орієнтовно 14 тис. російських військових. Це майже 10% від загальної кількості всього окупаційного угруповання, яке вторглося в Україну.
Влада Маріуполя вважає, що окупанти хочуть захопити місто, щоб "пробити коридор" із Ростовської області РФ до окупованого Криму.