Командири українських військовослужбовців зможуть реєструвати їхні заповіти
“В умовах воєнного стану засвідчити заповіти військовослужбовців Збройних сил, інших створених відповідно до законодавства військових формувань, а також працівників правоохоронних (спеціальних) органів, органів цивільного захисту, які приєднуються до забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії іноземної держави, зможуть не лише нотаріуси, а й командири військовослужбовців та уповноважені особи", – ідеться в повідомленні.
Після засвідчення заповіти надсилатимуть через Генштаб ЗСУ, Міністерство оборони, відповідний правоохоронний чи інший орган до Міністерства юстиції або його територіальний орган для реєстрації нотаріусами у Спадковому реєстрі.
На передання заповіту територіальним органом Мін'юсту реєстратору в реєстрі відводять два дні. Він зобов'язується здійснити державну реєстрацію у Спадковому реєстрі протягом трьох робочих днів.
Контекст:
24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктів по всій країні. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган", завдає авіаударів.
Втрати серед українських військовослужбовців станом на 15 квітня, за словами президента України, становлять 2,5–3 тис. загиблих і приблизно 10 тис. поранених. За підрахунками радника глави Офісу президента Олексія Арестовича станом на 10 червня, Україна втратила орієнтовно 10 тис. військових.