Командири – захисники Маріуполя в Туреччині житимуть у приватному будинку в комфортних умовах – ГУР

Командири маріупольського гарнізону за якийсь час з'являться в публічному просторі, сказав Буданов
Фото: ЕРА
Командири – захисники Маріуполя Донецької області, яких у межах обміну полоненими вивезли до Туреччини, – командир "Азову" Денис Прокопенко (Редіс), його заступник Святослав Паламар (Калина), в.о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський (Волина), командир 12-ї бригади оперативного призначення імені Дмитра Вишневецького Денис Шлега й командир роти "Азову" Олег Хоменко (Апіс) житимуть там у приватному будинку.

Про це 22 вересня на брифінгу в Києві розповів начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов, повідомляє кореспондент "ГОРДОН".

Буданов сказав, що за якийсь час військовослужбовці з'являться в публічному просторі і зможуть розповісти про умови проживання.

"Я там був. Це досить пристойні умови. Це приватний будинок. Це ніяка не тюрма, не якась яма, як, можливо, хтось собі уявляє. Це досить комфортабельне місце проживання. Стосовно термінів. Вони будуть знаходитися там деякий проміжок часу. Саме таке формулювання", – зазначив він.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак уточнив на цьому самому брифінгу, що йдеться про особисту гарантію президента Туреччини Реджепа Ердогана.

"Два дні тому відбулася розмова президента Ердогана з Володимиром Зеленським. Це особиста домовленість, особисті гарантії. Хочу ще раз відмітити особисту участь президента Ердогана в тому, що відбулося, і в тому, що він надав ці гарантії безпеки, гарантії перебування наших громадян на території Туреччини", – сказав він.

Чи зможуть українські захисники в Туреччині вільно пересуватися, Буданов і Єрмак не сказали.

Контекст:

21 вересня Україна і Росія провели масштабний обмін полоненими. Із полону звільнили 215 українців, із них 108 – азовці. Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими опублікував повний список українців, яких вдалося повернути з російського полону внаслідок цього обміну.

Росії передали 55 російських військових і підозрюваного в держзраді народного депутата України, кума президента РФ Володимира Путіна Віктора Медведчука. Його обміняли на 200 українських захисників.

Обмін відбувався на локаціях у кількох країнах, зокрема в Чернігівській області в Україні, Саудівській Аравії й Туреччині. Глава МВС Денис Монастирський і Буданов зустрічали командирів маріупольського гарнізону в Анкарі. Згідно з домовленостями, командири залишаться в Туреччині до кінця війни і будуть там під протекторатом президента країни Реджепа Ердогана.

Усього за час повномасштабного вторгнення Україна під час обмінів звільнила з російського полону 802 своїх громадян, відбулося 20 обмінів.