Комаровський: Якщо мужику з гіпертонічною хворобою та ожирінням 58 років, чому він не може виїхати з України?
"Вибач, будь ласка, якщо мужику 58 років, [він] із гіпертонічною хворобою та ожирінням, чому він не може виїхати з України? Я не розумію! Я не нагнітаю. Я констатую", – сказав Комаровський.
Він зазначив, що багато сімей, які розділила війна, переживають кризові моменти, а в деяких випадках жінкам доводиться обирати між порятунком дитини та порятунком сім'ї.
"Вони просто знають, що зараз виїхати за кордон із дитиною – усе, чоловік пропаде сам. У нас же кількість мужиків, які яєчні собі зробити не можуть, величезна. Його ж не можна залишити, воно ж овоч. Воно ж усе, що може, – у "танчики" грати на комп'ютері", – сказав Комаровський.
На думку педіатра, "залишити мужиків і вигнати жінок" – це не розв'язання проблеми.
"Сім'я – це ключ до національної ідеї для країни, що будь-які дії держави мають на меті щастя сім'ї. І тому будь-яке державне рішення має це прораховувати, враховувати, аналізувати. І головне – із цим треба виходити до людей, спілкуватися на ці теми. Тому що ми – не перша країна, яка увійшла у воєнний конфлікт. Величезний досвід є у педагогіки, психології, медицини, як розв'язувати ці проблеми. Не треба бути піонерами", – сказав Комаровський.
Він припустив, що держава могла б спробувати організувати в сусідніх країнах спеціальні місця для періодичних зустрічей українських сімей, які були змушені розлучитися через війну.
"Держава може сказати: "Є містечко в Польщі, Словаччині, Угорщині, де вони можуть зустрічатися, наприклад, хоча б раз на місяць". Але ж я не президент і не співробітник офісу. Я говорю про те, що це величезна проблема, яку треба обговорювати і розв'язувати", – сказав Комаровський.
Контекст:
Президент України оголосив воєнний стан уранці 24 лютого після початку вторгнення російських військ в Україну. Того самого дня президент оголосив в Україні загальну мобілізацію.
22 травня парламент продовжив воєнний стан до 23 серпня. Він передбачає заборону на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років, окрім особливих умов. Зокрема, законно покинути Україну можуть чоловіки, у яких є троє і більше неповнолітніх дітей.
За даними ООН, після російського вторгнення понад 11,5 млн українців були змушені покинути свої домівки: приблизно 6,3 млн із них стали внутрішньо переміщеними особами, решта виїхала за кордон.