Комбат Кузик: У Бахмуті ситуація контрольовано-складна. Що за цими словами криється? Дуже важкі й системні бої G

Кузик про Бахмут: Мабуть, з усіх локацій, на яких ми були, тут найважче працювати. Але ми потроху починаємо звикати до цього
Фото: Svoboda.Army / Facebook
Ситуація в Бахмуті Донецької області складна, але контрольована. Про це командир батальйону "Свобода" 4-ї бригади оперативного призначення Нацгвардії України, який нині утримує позиції під Бахмутом, майор Петро Кузик, розповів головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

"У Бахмуті ситуація контрольована... Скажу кондовим, кирзовим військовим словосполученням: контрольовано-складна ситуація. Що за цими словами криється? Дуже важкі й системні бої. Зараз, на свята, трішки динаміка на деяких ділянках спала, але загалом картинка така. Коли сира погода чи опади, зберігається болото, в окопі вода. Вороги зрозуміли, що в лоб їм сам Бахмут узяти не вдасться, і вони почали обхідні маневри. Обхідні маневри це бої за посадки, за кущі, за поля, за стежки, за кожне дерево. Укриттів немає, довозити немає як – грузне будь-яка техніка. Відповідно, боєкомплект на позиції заноситься на собі, поранених евакуюють до точки, де є притомна дорога, на собі", – розповів він.

Кузик додав: бої із противником тривають постійно, відбувається 7–10 штурмів упродовж доби.

"Ворог малими групами атакує постійно, ділиться: зеків пускають першими, їх знищують, і поки зеків знищують, більш-менш професіонали заходять справа, зліва, намагаються тиснути, динаміку не збавляють... Важкість у тому, що постійно рухається назад-вперед лінія фронту, і то ми захоплюємо їхні позиції, то вони наші. Працює з нашого і їхнього боку артилерія, інколи налітає авіація, інколи – наша авіація, постійно працюють РЕБ, тобто проблеми зі зв'язком постійно. І, оскільки застосовано багато підрозділів із їхнього і з нашого боку, вивіряєш буквально кожну годину: "Так, справа в нас змістилися чи пішли вперед? Це наші чи вороги?.. Так, бачимо противника. Це на нас наступають чи що відбувається?" От постійно така робота. Складна робота. Мабуть, з усіх локацій, на яких ми були, тут найважче працювати. Але ми потроху починаємо звикати до цього", – додав він.

За словами військовослужбовця, погода – не найбільша проблема. "Найбільша проблема зараз – дефіцит артилерійського боєкомплекту. Оце турбує", – зазначив він.

Наразі в районі Бахмута ситуація вирівнялася, сказав Кузик.

же немає таких ривків лінії оборони. Вона більш-менш стабільно тримається. Відбулося злагодження підрозділів, обмінялися раціями, обмінялися контактами. Усі працюють злагоджено більш-менш", додав він.

Комбат Кузик: Першу серйозну контузію дістав у Рубіжному. Отямився, коли боєць мене по лицю почав бити: "Командире! Командире!" Я кажу: "Відставити бити командира по обличчю". Читайте повний текст інтерв'ю

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Генеральний штаб ЗСУ цієї зими регулярно повідомляє, що противник зосередив зусилля на наступі на лиманському, бахмутському й авдіївському напрямках у Донецькій області.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний 3 січня розповів, що на ділянці Соледар – Бахмут – Майорськ ситуація залишається складною, ворог "фактично по трупах своїх" намагається просуватися вперед.

ЗСУ зірвали плани окупантів захопити Соледар та оточити Бахмут до 26 грудня, але наступ росіян на Донбасі триває, наголошував командувач Сухопутних військ ЗСУ та командувач східного угруповання військ Олександр Сирський 4 січня.

У район Бахмута й Соледара перекидають додаткові підрозділи сил оборони, повідомив президент Володимир Зеленський 8 січня.

Після невдалої спроби захопити Соледар і відступу від міста росіяни провели перегрупування, змінили тактику й розпочали потужний штурм, заявила 9 січня заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Збройні сили України намагаються максимально виснажити російські окупаційні війська в районі Соледара, пояснив 10 січня речник східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий. На Соледар окупанти кинули своїх найпрофесійніших військових, зокрема вагнерівців, повідомив він 9 січня.

10 січня окупанти заявляли про захоплення Соледара, проте у ЗСУ спростували таку інформацію.