Кожна область України має бути готовою до воєнного вторгнення Росії – командувач Сил спецоперацій ЗСУ Галаган
"У нас майже 130 районів по новому районуванню, і відсутність загрози вторгнення та подальшої ескалації з боку Російської Федерації ніхто не гарантує. Ми повинні бути готові в кожній області. У тих, які не є окупованими, і в тих, які знаходяться під окупацією. Питання організації спротиву там – це важливий момент і важливий аспект нашої діяльності", – пояснив військовий.
Функцію підготовки до ескалації конфлікту покладають на ССО, її мають виконувати у правовому полі, додав він.
"Будуть прописані положення про рух опору. Звичайно, це конфіденційна інформація, і говорити про подробиці із цього приводу я не маю права, але цей процес поставлено мною на одне із ключових місць: і формування, і розвиток, і захист людей, які вже приймають участь", – підсумував Галаган.
Контекст:
Відразу після анексії Криму у 2014 році Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
За даними уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, за час збройного конфлікту на Донбасі загинуло майже 14 тис. українців, із них 4 тис. – цивільні особи.
22 липня 2020 року тристороння контактна група (ТКГ) погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню. Від початку року в боях на Донбасі загинуло 55 українських військовослужбовців, 217 було поранено, повідомили у ЗСУ 18 жовтня.