Уранці 20 жовтня на Донбасі бойовики поранили українського військовослужбовця – штаб ООС

Війна на Донбасі триває з 2014 року
Фото: Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation / Facebook

У вівторок, 19 жовтня, бойовики на Донбасі вісім разів порушили домовленості щодо припинення вогню, поінформував у Facebook уранці 20 жовтня пресцентр штабу операції Об'єднаних сил (ООС).

"19 жовтня російсько-окупаційні війська вісім разів порушили режим припинення вогню, з них чотири рази із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння. [...] На збройні провокації противника наші захисники відкривали вогонь у відповідь, не застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння", – указано в повідомленні.

У штабі ООС розповіли, що у вівторок бойовики відкривали вогонь у районі населених пунктів Авдіївка (з автоматичних станкових гранатометів), Зайцеве (з ручних протитанкових гранатометів і стрілецької зброї), Гранітне та Лопаскине (з мінометів калібру 120 мм).

Стріляли також біля Катеринівки (з мінометів калібру 120 мм, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї), Водяного в Приазов'ї (з мінометів калібру 82 мм) і Верхньоторецького (з автоматичних і станкових протитанкових гранатометів).

"Станом на 7.00 20 жовтня зафіксовано одне порушення режиму припинення вогню. Біля Березового ворог здійснив обстріл зі стрілецької зброї. Унаслідок ворожого вогню один військовослужбовець Об'єднаних сил дістав поранення", – зазначили у пресцентрі.

За його даними, пораненого в задовільному стані госпіталізували.

"Ситуація в районі проведення операції Об'єднаних сил залишається контрольованою", – підкреслили у штабі ООС.

Добою раніше бойовики порушили перемир'я сім разів.

Контекст:

Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри надані Україною факти й докази.

За даними уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, за час збройного конфлікту на Донбасі загинуло майже 14 тис. українців, із них 4 тис. – цивільні особи.

22 липня 2020 року тристороння контактна група (ТКГ) погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню. Протягом року дії перемир'я загинуло 45 українських військовослужбовців і 163 дістали поранення, повідомляли у ТКГ 27 липня.