Країни ЄС хочуть організувати спільні закупівлі боєприпасів для України – Bloomberg
Цього тижня Естонія виступила із пропозицією, щоб країни Європейського союзу інвестували приблизно €4 млрд у спільну закупівлю 1 млн боєприпасів, які потрібні Україні цього року для відбиття російського вторгнення.
Ця пропозиція здобула попередню підтримку від Нідерландів і Румунії. Міністри закордонних справ ЄС мають обговорити цей план 20 лютого під час зустрічі у Брюсселі. Саме рішення можуть ухвалити на саміті ЄС у березні, пише видання.
Скорочення запасів боєприпасів викликає велике занепокоєння в ЄС, оскільки з української і російської сторін їх щодня витрачають десятки тисяч. Хоча Україна використовує боєприпаси ефективніше, однак вона витрачає їх швидше, ніж Європа здатна виробляти, пише видання.
Із цієї причини США та ЄС намагаються збільшити виробництво як для постачання Україні, так і для поповнення власних запасів.
Bloomberg зазначає, що спільну закупівлю озброєнь можуть підтримати Франція, чий президент Еммануель Макрон також розглядає можливість спільних закупівель боєприпасів для України, та Польща, яка заявляла про створення коаліції для фінансування виробництва, у яку входить Естонія.
Контекст:
РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частину Донецької й Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків. У квітні 2022 року сили оборони України вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської і Харківської областей. Зараз найінтенсивніші бої тривають на Донбасі.
Із початку повномасштабної війни Росії союзники надали Україні допомогу майже на $50 млрд, поінформував глава Пентагону Ллойд Остін 14 лютого.
Верховний представник ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель на Мюнхенській конференції з безпеки 19 лютого заявив, що Євросоюз має у найкоротші строки допомогти Україні поповнити запаси боєприпасів.