Країни НАТО створять програму багаторічної підтримки України – Столтенберг
"Це демонструє нашу довгострокову відданість Україні. І наближає Україну до євроатлантичної сім'ї. Союзники чітко дали зрозуміти, що ми, як і раніше, віддані політиці відкритих дверей НАТО", – сказав Столтенберг.
Він зазначив, що країни НАТО вже надали Україні допомоги на €150 млрд, із них €65 млрд – військова допомога.
"Союзники нарощують виробництво зброї і боєприпасів. І виконують свої обіцянки щодо навчання і постачання нового важкого озброєння. Перші танки Leopard і Challenger перебувають в Україні", – сказав він.
Столтенберг додав, що партнери в Україні активізують і нелетальну підтримку. Зокрема, передадуть пальне, медикаменти, мобільні супутникові системи і понтонні мости.
Контекст:
Засідання комісії Україна – НАТО відбулося у Брюсселі вперше з 2017 року – відтоді, як Угорщина почала послідовно блокувати зближення Києва і Північноатлантичного альянсу. Столтенберг заявляв у березні про намір провести засідання комісії, попри заперечення Будапешта.
Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Курс на вступ до Альянсу зафіксований у Конституції України.
У 2018 році НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україна набула статусу партнера розширених можливостей.
30 вересня 2022 року – після того, як президент країни-агресора Росії Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, – президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна подає заявку в НАТО за прискореною процедурою.
Столтенберг 30 листопада заявив, що попередньою умовою для початку переговорів про членство України в НАТО має стати її перемога, і у цьому їй допомагають члени Альянсу.