Кравчук: Більшість на Донбасі не хоче назад в Україну
В інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону перший президент України, голова української делегації на переговорах у Мінську Леонід Кравчук висловив думку, що Донецькій і Луганській областям потрібно надати статус вільної економічної зони.
В інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону перший президент України, голова української делегації на переговорах у Мінську Леонід Кравчук висловив упевненість, що більшість жителів окупованих бойовиками територій Донбасу не хоче жити під юрисдикцією України.
"Більшість – ні. Це не відчуття – я знаю... Ні, не хоче. Але вони хотіли б бути у складі України в автономному режимі. Тобто сказати, що "не хочу взагалі жити на цій землі", – ні. Вони хочуть жити на цій землі, користуватися законами України, тією ситуацією, яка є в Україні, але мати можливість спілкуватися і з Росією, і з іншими..." – зазначив Кравчук.
На його думку, жителі Донбасу дійсно хочуть особливого статусу для свого регіону.
Відповідаючи на запитання журналіста, де він бачить межу ймовірних компромісів щодо Донбасу, Кравчук сказав: "Найголовніша межа компромісу – це суверенітет і незалежність. Цієї теми в порядок дня не ставлять і не обговорюють ні з ким і ніколи. Що стосується самого статусу... "Особливий статус Донбасу"... Але можна сказати так: "особлива система місцевого управління на Донбасі". Ми ніби даємо особливі права, свободи тощо. Це перше... І друге: ми пропонуємо вільну економічну зону цим регіонам... Не територіям окупованим, а всій Донецькій області, всій Луганській області. У цій системі вільної економічної зони абсолютно по-різному вже працює управління, доходи, інвестиції".
На думку Кравчука, це – шлях до розв'язання питань "не розмовами, а конкретними справами".
Кравчук: Делегація і я особисто вдячні Кучмі за те, що він зробив. Читайте повну версію інтерв'ю
2014 року, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
Переговори про врегулювання конфлікту проводять у межах тристоронньої контактної групи в Мінську (Україна – ОБСЄ – Росія) і "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія).
Донедавна українську делегацію в Мінську очолював другий президент України Леонід Кучма. 28 липня Офіс президента України повідомив, що Кучма подав у відставку і більше не братиме участі в роботі ТКГ.
30 липня президент України Володимир Зеленський призначив головою делегації Кравчука. Перший президент заявляв, що своєю основною місією на цій посаді вважає завершення війни на Донбасі.