Кравчук заявив, що Мінські угоди потрібно змінювати
Голова делегації України в контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук вважає, що за шість років багато що змінилося на окупованому Донбасі і ті домовленості, яких було досягнуто 2015 року, застаріли.
Пункти Мінських угод у тій черговості, в якій вони існують із 2015 року, Україна не може виконати, необхідний перегляд їхньої послідовності. Про це в інтерв'ю ТАСС заявив голова делегації України в контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук.
Кравчук пояснив, що за шість років багато що змінилося на окупованому Донбасі і ті домовленості, яких було досягнуто 2015 року, застаріли.
Він зазначив, що в "Плані спільних кроків" щодо врегулювання на Донбасі він показав зміни цих умов і те, що треба змінити черговість дій. Водночас Кравчук зазначив, що основний принцип, який полягає в досягненні миру, незмінний.
Головні тези "Плану спільних кроків" Кравчук оприлюднив 5 листопада. У документі передбачили завершення війни на Донбасі до кінця 2020-го і проведення там місцевих виборів до 31 березня 2021 року; створення в ОРДЛО вільної економічної зони на 30 років; скасування указів президента РФ Володимира Путіна, які є прямим втручанням у життя окупованого регіону (зокрема про спрощення порядку набуття громадянства РФ). Саміт "Нормандської четвірки" має відбутися до кінця 2020 року, обмін утримуваними особами та збільшення контингенту СММ ОБСЄ на Донбасі – до середини грудня, ідеться у плані.
Цей план, імовірно, будуть обговорювати на засіданні 11 листопада. Як розповідав Кравчук, про необхідність знайти нові підходи на минулому засіданні заявила Росія.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи в Мінську (Україна – ОБСЄ – Росія) і "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія).