Україна хоче, щоб зустріч лідерів "Нормандської четвірки" відбулася до кінця року – Кравчук
Голова української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, перший президент країни Леонід Кравчук говорив, що Україна підготувала "План спільних кроків" для ТКГ, який передбачає, зокрема, проведення місцевих виборів в ОРДЛО до 31 березня 2021 року. За його словами, до цього має відбутися зустріч лідерів країн нормандського формату.
Київ хоче, щоб зустріч лідерів країн нормандського формату – України, Франції, Німеччини та Росії – відбулася до кінця року, розповів голова української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі, перший президент країни Леонід Кравчук у коментарі "Інтерфакс-Україна" 5 листопада.
За його словами, така зустріч потрібна, адже лідери мають оцінити процес імплементації домовленостей, досягнутих під час попередніх переговорів.
Кравчук розповів, що Україна підготувала "План спільних кроків" для тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Він передбачає завершення війни до кінця 2020-го і проведення місцевих виборів в ОРДЛО до 31 березня 2021 року. За словами першого президента, зустріч "Нормандської четвірки" має відбутися до виборів.
"І [потрібно, щоб лідери] обов'язково обговорили умови безпеки і політичні умови для місцевих виборів. Щоб було чітко і зрозуміло сказано, що місцеві вибори в ОРДЛО можливі тільки в певних відповідних умовах", – зазначив він.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
9 грудня 2019 року в Парижі відбувся перший за три роки саміт лідерів "Нормандської четвірки" – України, Франції, Німеччини та Росії, – присвячений врегулюванню конфлікту на Донбасі.
У підсумковому комюніке написано, що сторони домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обмін утримуваними особами за формулою "всіх на всіх" до 31 грудня 2019 року, розведення сил і засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей" і розширення мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.
Домовленості виконали частково, зокрема двічі відбувся обмін утримуваними особами.