"Кремлівське фрик-шоу". Подоляк відреагував на путінську "церемонію входження" українських територій до РФ

Подоляк назвав організоване Росією "входження" до свого складу окупованих українських територій юридично нікчемним
Фото: president.gov.ua
Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк 29 вересня в Twitter попередив російських окупантів, що реальне життя буде цікавішим за заплановану на 30 вересня за участю президента РФ Володимира Путіна церемонію"входження" до складу Росії окупованих українських територій.

"Кремлівське фрик-шоу. Анонсована "церемонія входження" не має жодного юридичного сенсу. Бо суб'єкти, яких не існує, не можуть увійти до країни, яка мобілізовано розпадається. Не витрачайте часу на віртуальну російську адженду (порядок денний. "ГОРДОН"). Реальне життя буде цікавішим: контрнаступ, деокупація, трибунал", – написав Подоляк.

Спікер президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков оголосив, що 30 вересня у Кремлі планують підписати документи про незаконну анексію окупованих територій України після псевдореферендумів, які там відбулися.

У зв’язку з цим президент України Володимир Зеленський скликав 30 вересня термінове засідання ставки верховного головнокомандувача і Ради національної безпеки й оборони (РНБО) України. Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що на засіданні Радбезу ухвалять "фундаментальні рішення для України".

Контекст:

Із 23 до 27 вересня на тимчасово окупованих Росією територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей відбулися псевдореферендуми про приєднання цих регіонів до Росії. Люди "голосували" під наглядом озброєних осіб, на вулицях і на ринках у наметах, також озброєні окупанти ходили з бюлетенями по домівках.

Україна й міжнародна спільнота заздалегідь оголосили, що не визнають результатів цього незаконного голосування й воно не матиме жодної юридичної сили з погляду міжнародного права.

Великобританія запровадила санкції у зв'язку з "референдумами". Застосувати обмеження також планують Канада і Євросоюз.

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц повідомив, що його країна ніколи не визнає результатів фіктивних референдумів. Грузія та Сербія також засудили проведення псевдореферендумів.