Кулеба на зустрічі міністрів "Групи семи" запропонував розглянути спільну політику виробництва й постачання зброї

Кулеба: Час створити спільний простір оборонних індустрій
Фото: mfa.gov.ua

Під час візиту у Брюссель у середу, 8 листопада, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь у міністерському засіданні "Групи семи" на запрошення Японського головування. Про це повідомила пресслужба МЗС.

Міністр подякував державам "Групи семи" за підтримку України в боротьбі проти російської агресії та наголосив на пріоритетній важливості спільної роботи над подальшим просуванням української формули миру.

Кулеба підкреслив пріоритетність подальшої військової підтримки України й нарощування обсягів спільного виробництва зброї та боєприпасів в інтересах сил оборони України і зміцнення обороноздатності союзників.

"Час створити спільний простір оборонних індустрій держав – членів "Групи семи", Європейського союзу й держав – кандидатів на членство в ЄС. Оборонні індустрії – це м’язи вільного світу й ми маємо їх накачати якомога швидше. Цього потребує реальність. Я закликаю вас розглянути спільну політику виробництва й постачання зброї", – заявив Кулеба.

Міністр нагадав про успішне проведення у вересні в Україні Міжнародного форуму оборонних індустрій, участь у якому взяли 252 провідні оборонні компанії з понад 30 країн світу, і закликав співрозмовників активно заохочувати оборонні компанії у своїх країнах до співпраці з українськими партнерами та спільного оборонного виробництва.

Міністри закордонних справ "Групи семи" висловили беззастережну підтримку України, зазначили у МЗС.

Контекст:

20 березня в Євросоюзі погодили акт про підтримку виробництва боєприпасів (ASAP), а також домовилися про спільні закупівлі боєприпасів. Для цього об'єдналися 26 країн – членів ЄС і Норвегія. Країни виготовлятимуть і закуповуватимуть боєприпаси як для поповнення своїх запасів, так і для передавання Україні.

У Пентагоні заявили 24 жовтня, що США й союзники зможуть задовольнити потреби в артснарядах як України, так і Ізраїлю, який 7 жовтня зазнав атаки бойовиків терористичної організації ХАМАС.

Євросоюз зобов'язався передати Україні 1 млн боєприпасів до березня 2024 року, але цей план виконано лише на 30%, писало 26 жовтня Bloomberg.

У жовтні німецький оборонний концерн Rheinmetall і "Українська оборонна промисловість" (колишній "Укроборонпром") створили спільне підприємство. У Rheinmetall у ньому 51% акцій, в "Української оборонної промисловості" – 49%, повідомляли в німецькому концерні. Підприємство спочатку працюватиме винятково на території України.