Нова зброя українського виробництва потраплятиме на фронт швидше – Міноборони
З 1 листопада Міністерство оборони України суттєво скоротило строки постачання техніки та зброї в ЗСУ. На період воєнного стану скорочують виробничий цикл, а також спрощують процес випробувань, повідомляє пресслужба Міноборони в Telegram.
Це суттєво розв’язує руки виробникам, зазначили у відомстві. Відтепер саме виробник визначає, за якими технічними параметрами він здаватиме замовнику продукцію, а військові погоджують перелік параметрів. Раніше військові прописували в технічних умовах значний перелік цих параметрів.
"Ми скасували надмірні випробування зброї, які не пов’язані з підтвердженням її боєздатності, скоротили кількість усіляких перевірок на різних етапах виробництва, залишивши лише найдоцільніші, спрощуємо механізми постачання зброї й техніки у війська", – наголосив заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.
Запроваджені зміни також дадуть змогу військам отримувати нові зразки озброєння й військової техніки швидше, наголошують у Міноборони. Раніше, наприклад, щоб забезпечити гарантійний строк зберігання (для зброї це 10 років), новому зразку треба було пройти прискорені кліматичні випробування протягом шести місяців, а іноді й року, щоб визначити, чи працюватиме він протягом 10 років. Цю вимогу зараз скасовують.
"У багатьох випадках виробник чітко розуміє, що немає жодної необхідності зберігати цей зразок протягом 10 років, бо він одразу з конвеєра йде на фронт. Отже, ці показники терміну зберігання ніяк не впливають на якість застосування зразка", – ідеться в повідомленні.
Відтепер Збройні сили й Міністерство оборони наполягатимуть на підтвердженні лише трьох чинників: ефективності зразка техніки, його безпечності для особового складу й надійності в експлуатації, зазначили у відомстві. Виробник бере на себе повну відповідальність за якість виготовленої зброї, обсяг необхідних випробувань і всі ризики, пов’язані з постачанням цієї зброї до ЗСУ.
Контекст:
12 жовтня Зеленський заявив, що Україна розробляє комплексну програму з виробництва зброї із чіткими строками й обсягами.
Раніше, 29 вересня, у Києві відбувся перший міжнародний Форум оборонних індустрій, у якому взяло участь 252 оборонні компанії з понад 30 країн. Під час відкриття форуму Зеленський оголосив про створення нового альянсу виробників зброї та військової техніки в усьому світі. Україна розробила відповідну базову декларацію як основу альянсу, до неї можуть приєднатися світові виробники озброєнь, наголосив він.
До Альянсу оборонних індустрій на момент завершення форуму приєдналося 38 компаній із 19 країн, розповіли в МЗС України. Українські компанії підписали 20 документів з іноземними партнерами в межах першого Форуму оборонних індустрій, зазначили в Мінстратегпромі. У відомстві розповіли про щомісячне нарощування Україною виробництва зброї. Є "кратне зростання навіть за цей рік", наголосили в Мінстратегпромі.
24 жовтня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що німецький оборонний концерн Rheinmetall і "Українська оборонна промисловість" утворили спільне підприємство.