"Наш пріоритет №1". Зеленський закликав німецький бізнес звернути увагу на виробництво озброєння в Україні
Президент України Володимир Зеленський закликав німецький бізнес звернути увагу на виробництво зброї та військової техніки в Україні. Про це глава Української держави сказав під час виступу на шостому німецько-українському економічному форумі "Відновлення, розумне зростання та безпека" в режимі онлайн. Відеозапис опубліковано у Facebook Офісу президента України.
"Перш за все я прошу звернути вашу увагу на оборонну сферу в Україні – наше виробництво зброї, техніки, снарядів, яке ми нарощуємо. Це наш виробничий пріоритет №1, і деякі німецькі компанії вже почали предметну співпрацю з нами в цій сфері. І ми запрошуємо всі інші", – сказав Зеленський.
За його словами, не меншої уваги заслуговує українська енергетика, інфраструктура, агровиробництво, відбудова.
"Сфери, які зараз, під час війни, особливо потребують міжнародної співпраці. І які після війни дадуть особливу віддачу кожній компанії, яка почне працювати з Україною та в Україні вже зараз, поки інші тільки аналізують перспективи", – наголосив президент.
Зеленський виділив кілька акцентів, які стосуються сфери безпеки.
"Перший – це ППО. Ми будуємо спеціальні відносини з найбільш потужними країнами світу, щоб дати нашим містам надійний повітряний щит від російського терору. Звичайно, серед таких країн – Німеччина. Плюс ми працюємо над угодами з партнерами щодо спільного виробництва систем ППО. І це стратегічне завдання – не сумніваюся, що ми здатні його реалізувати", – зазначив глава держави.
Другий пункт, продовжив Зеленський, – це страхування воєнних ризиків. Він звернувся до урядів країн-партнерів, зокрема й ФРН, щодо відпрацювання разом із бізнесом і запровадження надійного механізму страхування воєнних ризиків.
"Очевидно, що такі ризики стримують інвестиції. Очевидно, що наявність системи захисту від них буде одним із вагомих кроків для зупинення російської агресії. Кремль досі сподівається на втому світу від підтримки України. Політично ми забезпечуємо, що такої втоми не буде, як би Росія не старалася її спровокувати. Економічно, зокрема, наша з вами співпраця здатна це забезпечити", – заявив президент.
Третій пункт, за словами Зеленського, – "переосмислення нашого регіону та великою мірою – Європи".
"Росія втрачає позиції в економічних відносинах з Європою, які були напрацьовані за більш ніж 50 років. Це стосується багатьох сфер, із яких уже пішли або ще підуть російські компанії. Європейський бізнес і потенціал наших країн і сусідів Європи їх замінить – це неминуче", – резюмував президент України.
Контекст:
12 жовтня Зеленський заявив, що Україна розробляє комплексну програму з виробництва зброї із чіткими строками й обсягами.
Раніше, 29 вересня, у Києві відбувся перший міжнародний Форум оборонних індустрій, у якому взяло участь 252 оборонні компанії з понад 30 країн. Під час відкриття форуму Зеленський оголосив про створення нового альянсу виробників зброї та військової техніки в усьому світі. Україна розробила відповідну базову декларацію як основу альянсу, до неї можуть приєднатися світові виробники озброєнь, наголосив він.
До Альянсу оборонних індустрій на момент завершення форуму приєдналося 38 компаній із 19 країн, розповіли в МЗС України. Українські компанії підписали 20 документів з іноземними партнерами в межах першого Форуму оборонних індустрій, зазначили в Мінстратегпромі. У відомстві розповіли про щомісячне нарощування Україною виробництва зброї. Є "кратне зростання навіть за цей рік", наголосили в Мінстратегпромі.
24 жовтня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що німецький оборонний концерн Rheinmetall і "Українська оборонна промисловість" утворили спільне підприємство.