Кулеба: Немає жодного міжнародного документа, у якому написано, що передача зброї або застосування санкцій – це участь у війні
Міністр наголосив, що якщо наступу президента РФ Володимира Путіна не буде зупинено, він перетворить Україну на форпост для подальшого наступу та атаки на Європу.
"Україна поводить себе в цій ситуації дуже чесно. Ми не втягуємо жодну іншу країну Європи у війну, ми не просимо прислати сюди своїх солдатів і воювати за нас. Ми проливаємо свою кров за нашу землю, але також за майбутню безпеку та економічне процвітання Європи", – сказав Кулеба.
З огляду на це, зазначив він, українська влада очікує, що європейські країни й далі надаватимуть Україні всю необхідну допомогу у вигляді зброї, санкцій, економічної підтримки.
"Немає жодного міжнародного документа або підручника з історії воєн, у якому написано, що передача зброї або застосування санкцій є участю у війні або призводить до залучення країни у війну. Ті, хто стверджують протилежне, насправді просто поширюють російські наративи президента Путіна, якому безумовно вигідно, щоб Україна залишилася сам-на-сам, щоб він міг тут убити мільйони людей і організувати ще декілька Буч", – наголосив Кулеба.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Після повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну 24 лютого країни Заходу збільшили постачання українським військовим летального озброєння та іншої оборонної продукції.
31 березня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що країни Альянсу й далі будуть постачати Україні зброю стільки, скільки потрібно.
Військову допомогу Україні надає понад 30 країн, повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен 7 квітня.
Разом протягом двох місяців повномасштабного вторгнення РФ союзники Києва виділили на зміцнення обороноздатності України понад $5 млрд, повідомив глава Пентагону Ллойд Остін 26 квітня.