Кулеба: Якщо Росія добровільно вийде з території України – відкриється шлях до переговорів. Поки що вона "бикує"
За його словами, ідеться, зокрема, про підтримку звільнення цих територій у військовий спосіб.
"Якщо є шлях дипломатичного вирішення та збереження життя людей і здоров'я людей, солдатів, цивільних, то, звичайно, краще дипломатія. Але станом на зараз Росія "бикує" і вважає, що вона все ще може досягнути якихось своїх цілей військовим шляхом, то ми їм військовим шляхом разом із партнерами показуємо, що вона цього не досягне. Тобто поки що шлях до перемоги суто військовий. Якщо Росія добровільно вийде з території України, щоб зберегти життя своїх солдатів, тоді відкриється шлях до переговорів", – додав глава МЗС.
Він сумнівається, що зараз хтось "навіть у закритому кабінеті може дозволити собі сказати", що не до кінця підтримує звільнення українських територій.
Таких розмов міністр не чує також у кулуарах.
"Ще рано. Думаю, що ці голоси ближче до кінця року будуть намагатися звучати голосніше. Але й наші хлопці на фронті, і ми на дипломатичному фронті працюємо так, щоб ці люди не заважали Україні наближати її перемогу", – додав Кулеба.
Контекст:
Росія розпочала широкомасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Фактично РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частину Донецької та Луганської областей.
У квітні 2022 року сили оборони України вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської та Харківської областей. Найінтенсивніші бої точилися цієї зими на сході України.
Переговори про закінчення війни Україна та Росія вели на рівні делегацій. У лютому – березні 2022 року відбулося чотири очні раунди, також делегації зустрічалися у відеоформаті.
Переговорний процес припинено, бо з російського боку немає конкретики, яку можна було б обговорювати, пояснювали в Офісі президента України 17 травня.
У Кремлі неодноразово вимагали капітуляції та погодження на умови РФ. Президент Росії Володимир Путін висував вимогу до України припинити вогонь і негайно сісти за стіл переговорів, відкинувши, що повернення Україні її територій буде на порядку денному.
В інтерв'ю CNN, яке вийшло у вересні, Зеленський заявив, що не бачить можливостей для переговорів із Путіним.
Українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всіх захоплених із 2014 року українських територій, зокрема Криму. Зеленський не відкидав звільнення півострова в невійськовий спосіб.