Кулеба про дипломатичне завершення війни з РФ: Територіальна цілісність України не обговорюється
"Територіальна цілісність України не обговорюється. Будь-яке рішення чи дипломатичне завершення базуватиметься на тому, що Росія залишає всі території України станом на 2013 рік", – сказав міністр.
Контекст:
Росія 2014 року окупувала український Крим і розпочала збройний конфлікт на сході України, внаслідок якого було окуповано частину Донецької та Луганської областей.
24 лютого 2022 року Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну. Наразі під окупацією РФ – Крим, частина Херсонської, Запорізької, Донецької, Луганської, Харківської областей та Кінбурнська коса в Миколаївській області.
Президент України Володимир Зеленський напередодні повномасштабної війни та протягом кількох місяців після її початку наполягав на особистій зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак у Москві відповідали відмовою, вимагали капітуляції України й погодження на умови РФ.
30 вересня Путін у зверненні, присвяченому незаконній анексії українських територій, висунув вимогу до України припинити вогонь і негайно сісти за стіл переговорів, водночас відкинувши, що повернення Україні її територій буде на порядку денному.
У відповідь Зеленський заявив, що Україна хоче досягти домовленості із РФ, але з нинішнім президентом це неможливо. "Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом", – сказав він.
10 листопада Зеленський уточнив, що все ж таки не відкидає переговорів з РФ. Він наголосив, що, "крім ультиматумів, нічого не чув від чинного президента РФ", але "не зачинив двері".
Аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що Путін використовує заклики до переговорного процесу, щоб "ізолювати" Україну від підтримки партнерів. На думку експертів, Путін хоче використати період припинення вогню, щоб дати своїм військам час для відновлення.