Кулеба про переговори щодо надання зброї: День дебатів – це день страху, страждань, а іноді й смерті
"Війна вас не торкнеться, якщо ви надасте Україні необхідну підтримку для перемоги над Росією на території України. Що довше триває цей конфлікт, то більші витрати. Для нас по-своєму, для Німеччини – по-іншому. Тому всі мають бути зацікавлені у швидкій перемозі України", – сказав він.
Кулеба нагадав, що коли Україна вперше попросила про якусь зброю, їй відповіли, що це неможливо, бо призведе до ескалації.
"Тоді ми отримали зброю і попросили самохідні гаубиці. І знову була суперечка з ескалацією. І нічого не сталося. Росія веде ескалацію незалежно від виду зброї та кількості зброї, доправленої в Україну", – сказав міністр.
Кулеба підкреслив, що кожен день процесів ухвалення рішень у західних країнах означає, що хтось гине на фронті через брак артилерійської або танкової вогневої потужності.
"Це означає, що російські найманці з ПВК "Вагнер" продовжать наступ і зможуть захопити наші окопи. Це означає, що ще одне село або місто в Україні ще на один день опиниться під російською окупацією. День дебатів у Берліні – це також день страху, страждань, болю, а іноді й смерті для українських мирних жителів і солдатів. Я думаю, що всі мають це розуміти. Не тільки в Берліні, а й у всіх столицях світу", – наголосив він.
Контекст:
Німеччина з початку війни 2014 року надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї в зони конфлікту і погодилася постачати озброєння в Україну.
ЗСУ зокрема вже отримали від Німеччини протитанкову зброю, самохідні гаубиці, зенітні самохідні установки Gepard, систему ППО, РСЗВ, а також каски, обмундирування, намети та медикаменти.
Водночас канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовився давати Україні танки Leopard.
Голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Ціммерман 27 грудня заявила, що вважає великою помилкою відмову Шольца надати Україні танки.